XIV Grupa - Grupa duchowa

Rozpoczęła się XXXVII Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Odpowiadając na zachętę Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego prosimy, aby  w czasie Pielgrzymki tworzyć tzw. grupy duchowe i gromadzić się w parafiach na wieczornych Apelach.

W ostatnim Słowie do wiernych Biskup Kielecki Jan Piotrowski napisał: „Jak zawsze, proszę Was serdecznie Bracia i Siostry, wierni Kościoła Kieleckiego, abyście szczególnie w XIV grupie duchowej przez te sierpniowe dni, w kościołach parafialnych, w waszych domach, a także klasztorach i domach zakonnych towarzyszyli pielgrzymom wytrwałą modlitwą, ofiarą i wsparciem na pielgrzymich szlakach”. Niech odpowiedzią na ten apel będzie organizowanie w parafiach grup duchowych.

Legitymacje i listy zostały już dostarczone do parafii. Poniżej można pobrać cykl rozważań:  „Niepodlegli...”, który nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania niepodległości prezentując polskich świętych i błogosławionych. Rozważania przygotowali alumni kieleckiego Seminarium.

Codziennie w intencji duchowych pątników ks. Marek Blady będzie podczas pielgrzymki sprawował Mszę św. Zachęcamy więc, aby członkowie XIV grupy codziennie uczestniczyli w Eucharystii i przyjmowali Komunię Święta w swoich parafiach.

- „Dziękując za organizowanie wieczornych Apeli w parafiach oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne polecać Was Matce Bożej” – mówią organizatorzy XXXVII KPP na Jasną Górę.

>> Rozważania Apeli Jasnogórskich

Jeżeli ktoś zdecyduje się wspomóc Pielgrzymkę dobrowolną ofiara,
może to uczynić przy zapisie
lub przez wpłatę na konto pielgrzymkowe: