Za nami Diecezjalny Dzień Młodzieży

Jak co roku – w wigilię Niedzieli Palmowej odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, przeżywany pod hasłem „Żyję nie na próbę”. Eucharystii w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach przewodniczył Biskup Kielecki  Jan Piotrowski.

– „Naszemu spotkaniu w tym roku towarzyszy zawołanie <<Żyję nie na próbę>>. Wszystko to co dotyczy ludzkiego życia nie dokonuje się kosztem jakiejś próby. Pan Bóg stwarzając świat nie uczynił go na próbę z pytaniem: Zobaczymy co z tego będzie? Bóg widział określony cel swojego działania i wszystko co stworzył łącznie z człowiekiem "było dobre" jak czytamy w Księdze Rodzaju” – mówił podczas homilii bp Piotrowski.

– „Wolność jaką Bóg obdarzył człowieka – ponieważ nie stworzył go dla siebie niewolnikiem – stała się sterem każdego ludzkiego życia. Niestety wybór dokonany decyzją pierwszych rodziców nie był szczęśliwy i zerwał więzy miłości między Bogiem a człowiekiem, od tej pory życie stało się walką między dobrem, a złem” – dodał ordynariusz diecezji kieleckiej.

Bp Piotrowski  odniósł się również do rozmowy Pana Jezusa ze swoimi uczniami: Znacie drogę, dokąd Ja idę. Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. – „Kto wybiera Jezusa Chrystusa, ten nie skazuje się na drogę wyznaczoną jakimiś przypadkami prób i błędów, ale jest ona wyznaczona miłością Boga, który ponad wszystko ukochał człowieka w Jezusie Chrystusie swoim jedynym synu” – mówił do młodych Pasterz Kościoła Kieleckiego.

W Diecezjalnym Dniu Młodzieży wzięli udział uczniowie z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, gimnazjaliści, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. – „Pierwszy raz uczestniczyłem w Dniu Młodzieży dwa lata temu i kontynuuję swoją małą tradycję. Jest to dla mnie czas refleksji i wyciszenia się przed Wielkanocą. My młodzi często potrzebujemy drogowskazów i pokrzepienia, bo często zdarza nam się zbaczać z tej właściwej drogi” – powiedział Kamil z Parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Po Mszy św. młodzież mogła wysłuchać świadectwa wiary Wojciecha Niemczyka aktora Teatru im. Stefana Żeromskiego. Spotkanie zwieńczył występ zespołu „JAK NAJBARDZIEJ”, który głosi Słowo Boże muzyką.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć