Za nami kolejne czuwanie w Nowym Korczynie

Już po raz dwudziesty drugi, we wtorek 3 października 2017 r., mieszkańcy parafii Nowy Korczyn i przybyli pielgrzymi oddawali cześć św. Kindze podczas comiesięcznego czuwania.

W spotkaniu uczestniczył br. Pio – przełożony wspólnoty Braci Albertynów w Ojcowie. Brat Pio przybliżył postać św. Brata Alberta. Przedstawił wiele faktów i ciekawostek z życia Świętego. Jest to bardzo cenne doświadczenie dla zebranych, zwłaszcza w roku poświęconemu św. Bratu  Albertowi. Przybliżył również  świadectwo własnego powołania. Zebrani oddali cześć relikwiom św. Kingi i św. Brata Alberta, które przywiózł br. Pio.

Zgodnie z tradycją ks. dr Andrzej Kwaśniewski poświęcił wodę i sól, którą wierni zabrali do domów. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, ks. Grzegorz Kowalik, kustosz sanktuarium odmówił Litanię do św. Kingi, natomiast młodzież z Gimnazjum im. Św. Kingi z Nowego Korczyna zanosiła prośby w różnych intencjach oraz prowadziła modlitwę różańcową, w którą włączone zostały prośby, z którymi przybyli czciciele św. Kingi.

Uwieńczeniem spotkania modlitewnego była Eucharystia, na którą licznie przybyli kapłani z dekanatu nowokorczyńskiego oraz zaproszeni goście. Mszę św. sprawował Dyrektor Archiwum Diecezjalnego w Tarnowie, Ks. Krzysztof Kamieński, który również wygłosił homilię. Podkreślił wielką wartość miłości miłosiernej. Zauważył, że wszędzie gdzie są chrześcijanie powinna być oaza miłosierdzia. Eucharystię koncelebrowali: ks. dr Andrzej Kwaśniewski z Miechowa, ks. Marek Wesołowski - proboszcz ze Strożysk, ks. Łukasz Bucki - wikariusz z Solca–Zdroju, ks. Grzegorz Kowalik - kustosz sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie.

Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowali członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej. Oprawę muzyczną zapewniła schola parafialna pod kierunkiem Radosława Kornasia. Słowo przed apelem skierował do wiernych ks. Marek Wesołowski. W październikowym czuwaniu uczestniczyli pielgrzymi należący do Towarzystwa Przyjaciół Archiwum Diecezjalnego w Kielcach im. Bł. Wincentego Kadłubka, z Miechowa, Bazyliki Katedralnej w Kielcach, z Pacanowa, Solca–Zdroju, Szańca, Stradowa i Chmielnika. Licznie uczestniczyli również parafianie oraz mieszkańcy dekanatu.

Ks. proboszcz Grzegorz Kowalik podziękował wiernym czcicielom św. Kingi oraz zaprosił na kolejne czuwanie, które odbędzie się 7 listopada 2017 r.

Maria Błach

Foto: Ligia Płonka