Za nami pierwszy dzień! Pielgrzymka dotarła do Chmielnika i Pińczowa

Za nami pierwszy i jednocześnie jeden z najtrudniejszych dni pielgrzymowania. W tym roku pogoda była dla nas łaskawa, dlatego też nie narażeni na upał, ani przesadnie padający deszcz, mieliśmy naprawdę duży komfort w pokonywaniu trasy.

Jak zawsze zostaliśmy bardzo miło przywitani przez mieszkańców Buska-Zdroju. W czasie uroczystej Mszy Świętej ksiądz biskup ordynariusz Jan Piotrowski poświęcił nową kaplicę pw. Matki Bożej Fatimskiej. Po zakończonych uroczystościach, wierni parafii pw. św. Brata Alberta ugościli nas znakomitym poczęstunkiem, dzięki któremu zyskaliśmy nowe siły i mimo lekkiej mżawki równym tempem ruszyliśmy w kierunku naszych noclegów.

Dziś pielgrzymka podzieliła się na dwie kolumny. Jedna pomaszerowała do Pińczowa, druga zajęła Chmielnik i okoliczne miejscowości. Zanim kolumna ponownie stanie się jednolita, czeka nas jeden dzień osobnego marszu. Jutro kolumna Pińczowska rozpocznie marsz od porannej Eucharystii, natomiast ta maszerująca przez Chmielnik na Mszę Świętą i obiad zatrzyma się w Lisowie około godz. 11.30.

Mateusz Żelazny

>> Galeria zdjęć