Za nami VII Rodzinny Rajd Pieszy z bp. Marianem Florczykiem

W sobotę, 15 września 2018 r. odbył się VII Rodzinny Rajd Pieszy pod hasłem „Kielce znane i nieznane”. Pomysłodawcą i głównym uczestnikiem wydarzenia był bp Marian Florczyk.

Uczestników rajdu nie odstraszył pochmurny poranek. – „Pogoda jest zamówiona. Ksiądz biskup się jeszcze wrócił, bo chyba zbyt krótko się modlił o nią wczoraj i musi teraz dołożyć modlitwy, żeby ta pogoda wytrzymała do końca rajdu” – żartobliwie powiedział ks. Krzysztof Banasik, uczestnik pieszej wycieczki.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.00 wspólną modlitwą na placu św. Jana Pawła II, przy kieleckiej Katedrze. Przewodniczył jej bp Marian Florczyk, który wspomniał również o martyrologii kielczan oraz o chorych i cierpiących. – „Wszyscy wiedzą, jaki jest cel naszego wędrowania. Jest nim poznawanie naszego miasta i modlitwa za tych, którzy żyją w Kielcach. Dodatkowo będziemy przypominać wydarzenia z przeszłości i wspominać osoby, które były związane z naszym miastem” – podkreślał hierarcha.

Na VII Rodzinnym Rajdzie Pieszym nie zabrakło rodziców ze swoimi pociechami. – „Zabraliśmy dzieci, żeby pokazać im Kielce od tej mniej znanej strony i zachęcić ich do takich pieszych wędrówek po naszym mieście. Na co dzień nie zauważa się wszystkich rzeczy, a przy okazji takiego rajdu będzie ku temu okazja” – mówiła jedna z uczestniczek.

tekst za: em.kielce.pl