Za nami XXI Pielgrzymka Maturzystów

Zakończyła się XXI Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku przed Oblicze Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymowało 4.140 uczestników z 51 szkół w tym 3.700 maturzystów oraz 440 opiekunów.

Maturzyści podczas pielgrzymki wysłuchali najpierw świadectwa kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego oraz mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Następnie o godz. 11.00 uczestniczyli w Eucharystii w poniedziałek pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, we wtorek pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Mariana Florczyka.

Po zakończonej Eucharystii młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, rozważania przygotowała w poniedziałek młodzież z LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, we wtorek maturzyści z Zespołu Szkół im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie. Podczas Drogi Krzyżowej młodzież ze zgłoszonych szkół niosła krzyż upamiętniający Światowe Dni Młodzieży z 1991 roku, przy którym modlił się Św. Jan Paweł II.  Ostatnim etapem pielgrzymowania młodzieży był akt zawierzenia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Dziękujemy młodzieży za udział w pielgrzymce, za postawę powagi i modlitwy, dziękujemy też za oprawę muzyczną kleryckiemu zespołowi Kerygmat i Scholi z Miechowa. Słowa podziękowania kierujemy również do opiekunów poszczególnych grup, księży, sióstr zakonnych i katechetów.

Ks. dr Karol Zegan
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO

SZCZEGÓŁOWY PORGRAM PIELGRZYMKI:

PONIEDZIAŁEK i WTOREK, 18 i 19 marca 2019 r.

Godz. 10.00 – Zapisywanie grup i przygotowanie w Bazylice

Godz. 10.15 - Spowiedź w Bazylice – księża opiekunowie

Godz. 10.30 – Różaniec w intencji maturzystów i świadectwo o powołaniu – Klerycy WSD

Godz. 11.00 – Msza św. w Bazylice