Zakończył się Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia

- „Dziś kończy się Rok Miłosierdzia, ale miłosierdzie wciąż trwa. Trwa nieustanie z pokolenia na pokolenie… od wschodu aż do zachodu słońca – mówił  Biskup Kielecki Jan Piotrowski w Bazylice Katedralnej podczas Mszy św. wieńczącej Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia.

Zwracając się bezpośrednio do wiernych biskup zachęcał jednocześnie do osobistego podsumowania minionego roku. – „Czy wierzę i ufam, że Bóg Miłosierdzia spogląda na mnie niezmienną miłością i pragnie mnie podnieść z życiowej nędzy gdziekolwiek jestem? Czy w minionych dniach Świętego Roku Miłosierdzia skorzystałem z tej łaski? Czy pomogłem innym odnaleźć drogę do źródła miłosierdzia? Czy sam starałem się powrócić z dalekiej drogi własnej i nieuporządkowanej wolności jak syn marnotrawny i rzucić się z zaufaniem w ramiona miłosiernego Ojca? Czy może nadal jestem jak starszy syn, którego egoizm uczynił nieczułym na los bliźniego? Miejmy odwagę odpowiedzieć sobie na te pytania… ta odpowiedź jest konieczna, aby szczerze przyjąć Chrystusa za Króla i Pana" – podkreślał biskup.

– „Kochani Bracia i Siostry – ogarnięci łaską Bożego miłosierdzia i miłością Pana Jezusa, trwajcie w wolności dzieci Bożych i nigdy nie poddawajcie się pod żadne współczesne jarzmo niewoli. Niech Chrystus, Król i Pan będzie drogą naszego życia" - zaapelował na zakończenie.

Zakończenie Roku Miłosierdzia w Kielcach było połączone z Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W sobotę, 19 listopada został on przyjęty w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach z udziałem Episkopatu Polski i wiernych z całego kraju. Dziś treść Aktu odczytana została również we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce.

em.kielce.pl

Zobacz: Galeria zdjęć

Zobacz: Galeria zdjęć (Foto: Janusz Kamiński)