Zakończyły się Rekolekcje Adwentowe w "Koinonii"

W dniach od 15-18 grudnia 2016 r. w „Koinonii św. Pawła” w Kielcach odbyły się Rekolekcje Adwentowe które głosili: ks. Marian Królikowski i ks. Sylwester Wójcik. Ich temat był zbieżny z hasłem obecnego roku liturgicznego, przeżywanego w Kościele – „Idźcie i głoście”.

Aby głosić Ewangelię o Jezusie Chrystusie, trzeba najpierw doświadczyć spotkania z Nim. Dlatego pierwszego dnia rozważaliśmy drogę, jaką przeszedł św. Paweł, który doznał radykalnego  nawrócenia, ale jego przemiana dokonywała sie stopniowo. Taki proces czeka każdego chrześcijanina: przestać żyć jak niewolnik, a zacząć żyć jak dziecko Boże. Czyli jednym słowem – ze sługi stać sie synem.

Jednak, aby głosić Dobrą Nowinę o Jezusie, trzeba ją znać – wiedzieć czym ona jest. Zatem drugiego dnia poznawaliśmy Boży plan zbawienia wobec każdego człowieka i całej ludzkości. Kolejnego wieczoru odkrywaliśmy warunki, jakie musi spełnić dobry głosiciel (każdy chrześcijanin, który na mocy chrztu św. jest wezwany do przekazywania wiary), a należą do nich: doświadczenie zbawienia, zapał do ewangelizacji, ocena rzeczywistości oraz życie Ewangelią.

Na koniec miała miejsce modlitwa o nowe wylanie Ducha Świętego dla wszystkich uczestników rekolekcji, o zapał do ewangelizacji, o odwagę do świadczenia o Jezusie w swoich środowiskach.

W niedzielę zaś, usłyszeliśmy o konieczności posłuszeństwa Bożemu słowu, tak jak to miało miejsce w życiu św. Józefa. Czy bogactwo usłyszanego Słowa i tematu uczyni nas dobrymi głosicielami Dobrej Nowiny? Św. Paweł przestrzega nas: „biada ci, gdybyś nie głosił Ewangelii” (1 Kor 9,16b). Pozostaje teraz wprowadzać w życie to, co otrzymaliśmy. A więc... do dzieła!

s. Kinga