Zgrupowanie parafii Daleszyce przed mistrzostwami Polski

W poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r. ministranci z Daleszyc wyruszyli na zgrupowanie, które miało ich przygotować do rozgrywek o Puchar KNC. Z Daleszyc wyruszyła 36-osobowa grupa, w składzie której są ministranci i lektorzy, ale też młodzież i dzieci: kibice daleszyckiej parafii z flagami, transparentami i koszulkami, odnoszącymi się do naszej drużyny.

Zgrupowanie rozpoczęliśmy od nawiedzenia Bazyliki Mniejszej w Niepokalanowie, gdzie wspólnie modliliśmy się o Boże błogosławieństwo oraz opiekę na czas mistrzostw Polski. Młodzi ludzie poznali nie tylko historię Niepokalanowa, ale również życie i drogę do świętości św. Maksymiliana Marii Kolbego. Naszą wiedzę o świętym rozwijaliśmy w muzeum św. Maksymiliana, gdzie wiele więcej dowiedzieliśmy się o jego dzieciństwie, młodości, powołaniu, ale też pracy misyjnej w Japonii, czy okolicznościach męczeńskiej śmierci. Zdobywaniu nowych informacji pomagały pamiątki osobiste, jak również liczne fotografie przedstawiającego świętego. Nasza grupa mogła też zwiedzić muzeum papieskie i strażackie, mieszczące się w Niepokalanowie. Po godzinie 21.00 autokar dotarł do domu rekolekcyjnego w Wiskitkach, który jest naszą bazą noclegową oraz treningową na czas zgrupowania i mistrzostw.

Drugi dzień zgrupowania rozpoczęliśmy od Mszy św. sprawowanej w tutejszym kościele parafialnym. Natomiast po śniadaniu i odpoczynku, ministranci rozpoczęli trening z trener Karoliną Piorun, a pozostali uczestnicy wyjazdu z opiekunami ćwiczyli nowe piosenki, które mamy wykorzystać podczas dopingu w zmaganiach o Puchar KNC. Kolejnym punktem dnia były oficjalne zapisy drużyny naszej parafii w Biurze Mistrzostw mieszczącym się na ulicy Pomologicznej w Skierniewicach, gdzie też rozgrywać będziemy swoje mecze. Nasza parafia, będąca jedną z najmniejszych, które biorą udział w Pucharze KNC zagra w fazie grupowej z mistrzem diecezji rzeszowskiej, Klubem Parafialnym z Gorlic oraz z drużynami parafii Tyszowce, Koźmin Wielkopolski i Grucie. Już teraz wszystkich czytających ten artykuł prosimy o pamięć w modlitwie, szczególnie 1 i 2 maja, kiedy rozpoczynają się mistrzostwa. Ostatni, drugi dzień zgrupowania zakończyliśmy zwiedzaniem Skierniewic oraz wspólnym spotkaniem i modlitwą wieczorną w ośrodku, w którym mieszkamy.

Ks. Dominik Terczyński
WIKARIUSZ W DALSZYCACH