Zimowe Rekolekcje oazowe

"W rzeczywistości jest On - Bóg - niedaleko od każdego z nas" /Dz 17, 27/. Prawda tych słów stała się udziałem uczestników tegorocznych rekolekcji ewangelizacyjnych organizowanych przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Zgromadziły one, na dwóch turnusach w ośrodku Dębnie, ponad 80 dzieci i młodzieży z kilkunastu parafii.

Wiara oparta na przyjęciu w życiu osobowego Boga, żywej relacji z Nim przez sakramenty i modlitwę oraz trwanie we wspólnocie, to coś oczywistego. Jednak wielu młodych mówiło o tym jak o cudzie, który stał się ich udziałem dopiero teraz. Było to efektem tego, że przyjechali z różnym oczekiwaniem i doświadczeniem w sprawach wiary. Zaproponowana forma rekolekcji i treści pozwoliły im w kilka dni poczuć jak piękny może być czas dany Bogu. Dzięki posłudze i świadectwu księży moderatorów oraz animatorów możliwe było nie tylko usłyszeć o prawdach wiary, ale uczynić je treścią swego życia.

Osobiste rozważanie Słowa Bożego, spotkania w małych grupach, godziny ewangelizacji oraz Msza św. i spotkania modlitewne, połączone z zabawą i spacerem, stanowiły treść każdego dnia. Te suche terminy nie oddadzą jednak ognia, który dzięki nim zapłonął w młodych sercach. To właśnie on, wyrażony odnalezieniem radości wiary, jest świadectwem obecności Ducha Świętego, który „wieje tam gdzie chce” i „czyni wszystko nowym”. Żywiołowe, pełne otwartości rozmowy, twórcze przekazywanie treści wiary prowadziły do finały każdego dnia, jakim było spotkanie modlitewne. Każdy, kto mógł w nim uczestniczyć, od razu poznał, że dzieje się coś wielkiego, co pozwalało dotknąć Tajemnicy, „w której, żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.

Tych kilka dni spędzonych wspólnie było czasem posiania ziarna. Trzeba je teraz pielęgnować, aby z czasem wydało plon obfity. Wszystkich, którzy pragną w ten sposób odnawiać i umacniać swoją wiarę, zapraszamy na spotkania formacyjne, weekendy ewangelizacyjne i oazy wakacyjne organizowane przez Ruch Światło-Życie. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.kielce.oaza.pl.

Zapraszamy też do obejrzenia dwóch klipów z tego czasu:

www.youtube.com/watch?v=QJQOvhbpywg&feature=youtu.be

www.youtube.com/watch?v=aVqegYRQ0qo