Zmarł Śp. Janusz Wic

Ś†p. JANUSZ WIC
architekt wielu obiektów sakralnych,

Domu Biskupiego w Kielcach,
odznaczony medalem „Za zasługi dla Kościoła Kieleckiego".

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona
w Wielką Środę, 17 kwietnia 2019 r. o godz. 15.00
  w kościele Miłosierdzia Bożego w Kielcach.
Ciało zostanie złożone do grobu na Cmentarzu Starym
w Kielcach.

Śp. Janusz Wic od ponad 30 lat pracował przy bardzo wielu obiektach sakralnych – nie tylko w Diecezji Kieleckiej. Projektował całe obiekty, remonty, wyposażenie, sprawy wnętrzarskie np. drzwi, meble itp. Zwieńczeniem jego kariery miał być kościół w Hucie Nowej, który projektował od początku. Jego marzeniem było, aby zaprojektować tam każdy detal. To był jego kościół „od A do Z”. Pod koniec 1991 r. Biskup Kielecki Stanisław Szymecki nadał mu medal „Za zasługi dla Kościoła Kieleckiego”.

Wszechmogący Boże, pokornie Cię błagamy, † okaż miłosierdzie Twojemu słudze Januszowi, którego na tym świecie zaliczyłeś do Twojego ludu, * i przyjmij go do grona Twoich Świętych w królestwie pokoju i światła. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie...