Zostań liderem Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka 2013 zaczyna się już dziś. Szukamy liderów w 540 miejscach w całej Polsce, w tym 31 w województwie świętokrzyskim, by w tym roku dotrzeć z mądrą pomocą do wszystkich tych, którzy przegrywają swoje życie.

Prawdziwa bieda nie krzyczy, dlatego tak trudno ją znaleźć.  Cały czas czekamy na zgłoszenia z Jędrzejowa, Kazimierzy Wielkiej, Pińczowa, Nowej Słupi, Pawłowa, Daleszyc, Ożarowa oraz każdego miejsca gdzie tylko ktoś chce pomagać.

• Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób - mówi ks. Jacek Stryczek, inicjator projektu
  • Oferujemy szkolenia i rozwój kompetencji, szansę na sprawdzenie się w działaniu i udział w mądrej pomocy.

Lider SZLACHETNEJ PACZKI buduje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę. Wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z rodzinami, ankietują je i włączają do projektu. Lider organizuje zaplecze logistyczne, a przede wszystkim dba o jak najlepszej jakości pomoc rodzinom w potrzebie.

To już XIII edycja projektu, który jednoczy kilkaset tysięcy osób każdego roku. To siła wspólnego działania i celu, którym jest realna zmiana życia konkretnych rodzin, żyjących w biedzie i zapomnieniu w każdym mieście.

Tylko w 2012 r. SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13.235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

W 2012 roku projekt organizowany był już w 432 lokalizacjach w całej Polsce przez 7800 wolontariuszy. SZLACHETNĄ PACZKĘ już po raz trzeci przygotował prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, a także piłkarze Borrussi Dortmund – Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, olimpijczycy – Adrian Zieliński i Natalia Partyka oraz wielu artystów i sportowców.

Rekrutacja liderów SZLACHETNEJ PACZKI 2013 trwa do 30 czerwca. Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i uzupełnić formularz.

Zostań Liderem!

Kontakt dla mediów:
Marlena Baradziej
Koordynator ds. Promocji w woj. świętokrzyskim
tel. 698-268-979
e-mail: marlenabaradziej@gmail.com