Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 39 minut 14 sekund temu

Święta Faustyno, módl się za nami!

17 minut 9 sekund temu
Patronką 5 października jest św. Faustyna Kowalska.

Wirusolog: hormony męskie i żeńskie różnicują przebieg COVID-19

1 godzina 20 minut temu
Hormony męskie i żeńskie różnicują przebieg covidu. Mężczyźni są bardziej podatni i narażeni na śmiertelność z powodu ostrej infekcji, a u kobiet częściej występują długoterminowe objawy - zaznaczyła w rozmowie z PAP wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

Czy Polska dołączy do programu "Nuclear Sharing"? Andrzej Duda: Temat jest otarty

1 godzina 46 minut temu
Problemem przede wszystkim jest to, że nie mamy broni nuklearnej. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy w najbliższym czasie jako Polska mieli posiadać ją w naszej gestii. Zawsze jest potencjalna możliwość udziału w Nuclear Sharing. Rozmawialiśmy z amerykańskimi przywódcami o tym, czy Stany Zjednoczone rozważają taką możliwość. Temat jest otwarty - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska".

Nie przyjdzie samo

7 godzin 13 minut temu
#EwangeliarzOP II 5 października 2022 II Łk 11, 1-4

Chwała Bogu!

7 godzin 15 minut temu
#SłowoOPsalmach | 5 października 2022 | ks. Michał Staszewski

Kardynał Koch odwołał wizytę w Niemczech

wt., 10/04/2022 - 22:17
W tle jego ostra krytyka "drogi synodalnej".

Projekt „W obronie wolności chrześcijan” poparło 380 tys. osób

wt., 10/04/2022 - 22:10
Inicjatywą obywatelską w ciągu najbliższych trzech miesięcy będzie musiał się zająć Sejm.

Abp Urlich: katedra Notre-Dame to miejsce spotkania z Bogiem

wt., 10/04/2022 - 21:52
Musi więc przede wszystkim stanowić miejsce kultu.

Prezydent odwoła szefa BBN

wt., 10/04/2022 - 21:40
Prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października 2022 r. odwoła ministra Pawła Solocha z funkcji sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz szefa BBN - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta. Przekazała, że Soloch zostanie powołany na stanowisko doradcy społecznego prezydenta.

Biskup diecezji Malang złożył kondolencje rodzinom ofiar tragedii na stadionie

wt., 10/04/2022 - 21:36
„Mam nadzieję, że miłosierny Bóg przyjmie zmarłych, a poszkodowani wrócą szybko do zdrowia”.

Papież mówi o priorytetowych celach swoich podróży

wt., 10/04/2022 - 19:39
Papież Franciszek wykluczył możliwość podróży do swej ojczystej Argentyny w najbliższym czasie. W liście, jaki napisał do swego przyjaciela, arcybiskupa miasta La Plata nawiązał też do "agresywnej polaryzacji" w swoim kraju.

Tegoroczny noblista z fizyki prowadził wykłady na temat "rozumu i wiary"

wt., 10/04/2022 - 16:56
Kardynał Christoph Schönborn zareagował "z wielką radością" na ogłoszenie, że Anton Zeilinger otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki i pochwalił go jako "otwartego na transcendencję przyrodnika i światowej klasy rozmówcę".

Abp Eustracjusz: Propozycja zawarcia pokoju z Rosją to propozycja układania się z mafią

wt., 10/04/2022 - 15:41
Propozycja zawarcia «pokoju z Rosją» to propozycja podpisania pokoju osobiście z Putinem, gdyż Rosja nie ma obecnie legalnego przedstawicielstwa państwowego, bo wszystkie jej instytucje wchłonęła grupa mafijna z Putinem na czele. Taki pogląd wyraził na swej stronie na Facebooku arcybiskup Eustracjusz (Zoria), rzecznik prasowy Prawosławnego Kościoła Ukrainy (PKU).

"Splątany" Nobel z fizyki

wt., 10/04/2022 - 15:10
Laureaci tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie fizyki: Alain Aspect (Francja), John F. Clauser (USA) i Anton Zeilinger (Austria) przeprowadzili przełomowe eksperymenty z wykorzystaniem splątanych stanów kwantowych, w których dwie cząstki zachowują się jak pojedyncza jednostka, nawet gdy są rozdzielone. Wyniki utorowały drogę dla nowej technologii opartej na informacjach kwantowych.

MSZ Niemiec: Kwestia reparacji jest zamknięta. MSZ Polski: jestem przekonany, że stanowisko Niemiec będzie ewoluować

wt., 10/04/2022 - 15:06
Kwestia reparacji wojennych z punktu widzenia rządu federalnego jest kwestią zamkniętą - oświadczyła we wtorek w Warszawie szefowa MSZ Niemiec Annalena Baerbock. Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau wyraził przekonanie, że stanowisko niemieckiego rządu ws. reparacji będzie ewoluować w wyniku dialogu.

Ekspert: Rosjanie umieścili materiały wybuchowe na rurociągach Nord Stream pod koniec ich budowy

wt., 10/04/2022 - 13:56
Uszkodzenie rurociągów Nord Stream 1 i 2 to akt sabotażu, za który odpowiadają rosyjskie służby specjalne - ocenił Andrij Kobolew, były szef ukraińskiego koncernu gazowego Naftohaz w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek na łamach niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung". Według Kobolewa jeszcze w trakcie budowy rurociągów zostały na nich umieszczone ładunki wybuchowe.

Przed misyjną kolędą

wt., 10/04/2022 - 13:50
W diecezjalnym Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie odbyło się spotkanie formacyjne dla osób przygotowujących przedsięwzięcie kolędników misyjnych w parafiach.

Św. Franciszek z Asyżu – znany i nieznany

wt., 10/04/2022 - 10:38
Wspominany w liturgii 4 października św. Franciszek z Asyżu należy do najbardziej znanych świętych. Mimo to, miejsca z nim związane nie są aż tak znane. Warto je odwiedzić podczas wyjazdów. Oto pięć franciszkowych zakątków Asyżu i okolic.

Nie żyje brat Józef od różańców

wt., 10/04/2022 - 10:37
W uroczystość św. Franciszka z Asyżu nad ranem w klasztorze św. Franciszka w Krakowie w wieku 93 lat odszedł do Pana br. Józef Eugeniusz Bałaban - br. Józef od różańców.

Łotwa: katastrofa humanitarna na granicy, rosyjscy strażnicy nie przepuszczają Ukraińców

wt., 10/04/2022 - 10:22
Rosyjscy strażnicy na granicy Rosji z Łotwą przepuszczają dziennie tylko po kilku Ukraińców, którzy uciekają przez Rosję z okupowanych ukraińskich terytoriów, podczas gdy w kolejce czekają setki osób - pisze portal Delfi. Ludzie śpią pod gołym niebem, na kartonach i paletach.