Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 19 minut 50 sekund temu

Australia: Po 19 miesiącach od zamknięcia granic rząd znosi zakaz wyjazdów z kraju

2 godziny 13 minut temu
Rząd Australii potwierdził, że od 1 listopada zniesie zakaz, który uniemożliwiał jej obywatelom podróżowanie za granicę bez pozwolenia - poinformowała w środę BBC.

Eksperci FDA poparli zatwierdzenie szczepionki Pfizera dla dzieci w wieku 5-11 lat

2 godziny 42 minuty temu
Ekspercka komisja doradzająca Agencji Żywności i Leków (FDA) w USA zdecydowanie poparła we wtorek wprowadzenie do obiegu szczepionki Pfizera przeciwko Covid-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Ostateczną decyzję agencja podejmie w przyszłym tygodniu.

Rząd Angeli Merkel skończył kadencję

3 godziny 35 minut temu
Wraz z ukonstytuowaniem się we wtorek nowego Bundestagu oficjalnie skończyła się kadencja kanclerz Angeli Merkel i jej ministrów. Rząd kontynuuje jednak działalność do czasu zaprzysiężenia nowego gabinetu. Trwają negocjacje koalicyjne SPD, Zielonych i FDP. Ich rząd mógłby powstać w połowie grudnia.

Sylvie Menard: Od propagatorki eutanazji do promotorki opieki paliatywnej

3 godziny 45 minut temu
„Zalegalizowanie we Włoszech eutanazji byłoby końcem naszej cywilizacji” – wskazuje na to znana francuska onkolog, która przez lata była propagatorką „prawa do śmierci”. Sylvie Menard zmieniła zupełnie zdanie po tym, jak sama zachorowała na ciężki nowotwór. Gdy nie dawano jej szans na przeżycie, odkryła moc opieki paliatywnej.

Abp Skworc po wizycie w Sekretariacie Stanu: zachęceni do otwartego dialogu ze wszystkimi

3 godziny 48 minut temu
„Nie ulega wątpliwości, że sytuacja społeczno-polityczna w Polsce jest w optyce zainteresowania Stolicy Apostolskiej” – powiedział abp Wiktor Skworc w rozmowie z KAI po dzisiejszym spotkaniu polskich biskupów w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Zmiany w programie "Za życiem" prawie gotowe

4 godziny 15 minut temu
Osobne pokoje dla kobiet w ciąży z wadą, wyższa kwota niż obecne 4 tys. zł za urodzenie niepełnosprawnego dziecka, doradca zamiast asystenta rodziny - Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" o zmianach w projekcie ustawy "Za życiem".

Pętla Mazurska z dwoma tunelami pod wzniesieniem

4 godziny 25 minut temu
Najbardziej optymalnym wariantem stworzenia Mazurskiej Pętli tj. połączeniem kilku osobnych teraz jezior tak, by weszły one w skład Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, jest zbudowanie m.in. dwóch tuneli we wzniesieniu oddzielającym jeziora Tyrkło i Buwełno. Stworzenie tzw. Mazurskiej Pętli umożliwi przepłynięcie mazurskich jezior wkoło.

Uprzywilejowany ślepiec

5 godzin 15 minut temu
Czy ślepota może być przywilejem? - zastanawia się br. Tomasz Mantyk.

Złudne samozadowolenie

12 godzin 15 minut temu
#EwangeliarzOP || 27 października 2021 || Łk 13, 22-30

Ja nie chcę być sędzią!

12 godzin 15 minut temu
#SłowoOPsalmach | 27 października 2021 | ks. Maciej Chodowski

Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli

wt., 10/26/2021 - 22:06
Jak wygląda Tydzień Misyjny w Republice Środkowoafrykańskiej? Opowiada ks. Piotr Boraca - tarnowski misjonarz w Bagandou.

Prezydent Biden spotkał się z patriarchą Bartłomiejem I

wt., 10/26/2021 - 21:06
W trakcie spotkania rozmawiano o wysiłkach na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, o działaniach zmierzających do zakończenia pandemii Covid-19 oraz o znaczeniu wolności religijnej jako podstawowego prawa człowieka.

Dlaczego wierzyć w naukę?

wt., 10/26/2021 - 20:20
Ciekawa dyskusja, także w kontekście wiary w Boga.

Prof. Zamagni: zielona transformacja będzie kosztowała

wt., 10/26/2021 - 20:09
Ale niektórzy zarobią. Jak na pandemii.

Prezydent dokonał zmian w składzie rządu

wt., 10/26/2021 - 19:36
Prezydent Andrzej Duda dokonał we wtorek zmian w składzie rządu. Wicepremierem oraz ministrem rolnictwa został Henryk Kowalczyk, ministrem sportu i turystyki - Kamil Bortniczuk, ministrem klimatu - Anna Moskwa, ministrem funduszy i polityki regionalnej - Grzegorz Puda, a Piotr Nowak ministrem rozwoju i technologii.

LOT złożył do sądu w Seattle pozew przeciwko Boeingowi. W tle miliard zł odszkodowania

wt., 10/26/2021 - 19:26
PLL LOT złożyły do sądu w Seattle w USA pozew przeciwko firmie Boeing; LOT domaga się odszkodowania w kwocie nie mniejszej niż 1 mld zł - dowiedziała się PAP ze źródła. Sprawa jest związana z wadami projektowymi w samolotach 737 MAX, które doprowadziły do ich uziemienia.

Świadectwo uwolnionej siostry Glorii Narváez

wt., 10/26/2021 - 17:36
„Jako katoliczka i zakonnica byłam dyskryminowana, ale porywacze mnie szanowali. Czułam wsparcie modlitw wszystkich ludzi i dziękuję tym, którzy pracowali, aby przywrócić mi wolność” – powiedziała w rozmowie z Radiem Watykańskim uwolniona 9 października z rąk dżihadystów s. Gloria Cecilia Narváez.

Dla Rosji naturalna jest monarchia

wt., 10/26/2021 - 17:18
Metropolita Tichon Szewkunow, jeden z najbardziej wpływowych duchownych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, nazywany niekiedy spowiednikiem prezydenta Władimira Putina, ocenił, że dla Rosji najwłaściwsza jest monarchia i że trudno byłoby znaleźć następcę Putina.

Niedzielski: Zwiększymy liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19 o 10 tys.

wt., 10/26/2021 - 16:56
Baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 będzie zwiększona łącznie o 10 tys. łóżek - 8,5 tys. w zwykłych szpitalach i 1,5 tys. w szpitalach tymczasowych. To jest dodatkowa przestrzeń, która da nam bezpieczeństwo na co najmniej 2-3 tygodnie - mówił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kolejny zamach w Ugandzie - dwa dni po poprzendim

wt., 10/26/2021 - 15:59
Zaledwie dwa dni po eksplozji przy ulicznym barze w dzielnicy Komamboga, w stolicy Kampali (sobota), w poniedziałek doszło do kolejnego zamachu. Tym razem bomba wybuchła w autobusie w dystrykcie Mpigi w centralnej części kraju.