Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 31 minut 37 sekund temu

Grecja: Największe upały od ponad 30 lat

44 minuty 43 sekundy temu
Strażacy walczą z pożarami, na wyspie Rodos i północno-zachodniej części Półwyspu Peloponeskiego.

Rząd Pakistanu wciąż ignoruje prześladowania mniejszości religijnych

45 minut 26 sekund temu
Rząd Pakistanu nadal ignoruje prześladowania mniejszości religijnych, dokonywane w tym kraju nie tylko przez grupy fanatyków, ale także przez instytucje państwowe i przedstawicieli władz. Alarm w tej sprawie podniosła Międzynarodowa Komisja Prawników (ICJ).

Międzyreligijna mediacja ws. konfliktu w Sudanie Płd.

1 godzina 10 minut temu
Dzięki międzyreligijnej mediacji po tygodniach krwawych walk, które spowodowały tysiące wewnętrznych uchodźców, pokój powoli wraca do Ekwatorii Zachodniej. Jest to jeden z dziesięciu stanów Sudanu Południowego, w którym w połowie czerwca doszło do kolejnego konfliktu międzyplemiennego. W mediację włączyli się przedstawiciele religii obecnych w tym kraju, którzy tworzą Międzyreligijną radę na rzecz pokoju.

Pół roku po zamachu stanu Birma jest na skraju upadku

1 godzina 19 minut temu
Kościół w Birmie robi co może aby ulżyć cierpiącym. W parafiach powstają punkty covidowe, w których można wykonać bezpłatne testy i otrzymać podstawową opiekę medyczną. Zakażonymi opiekują się zakonnice, które odwiedzają chorych w domach. Służba zdrowia w tym kraju praktycznie nie istnieje ponieważ większość lekarzy aresztowała junta wojskowa, która pół roku temu przejęła władzę w wyniku zamachu stanu.

Papież na Festiwal Młodych w Medziugoriu: uczcie się od Maryi

1 godzina 27 minut temu
Ojciec Święty zachęcił młodzież, by na wzór Maryi niosła Chrystusa w świat i czyniła ze swego życia dar dla innych. Papież pisze o tym w przesłaniu na 32. Międzynarodowy Festiwal Młodych odbywający się w Medziugoriu. Hasłem tygodniowego spotkania, w którym uczestniczy również młodzież z Polski, są słowa „Co dobrego mam czynić?”.

"Tutaj powinna odbywać się wielka modlitwa za małżeństwa i rodziny"

2 godziny 8 minut temu
Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński poświęcił kościół ku czci Matki Bożej Loretańskiej w Loretto.

Po przerwie wracają papieskie audiencje generalne

3 godziny 55 minut temu
Po tradycyjnej lipcowej przerwie wakacyjnej w środę wznowione zostaną papieskie audiencje generalne. Franciszek spotka się z wiernymi w Auli Pawła VI.

Katowice. Kierowca autobusu, który przejechał 19-latkę, był po zażyciu leków przeciwbólowych i antydepresyjnych

4 godziny 36 minut temu
- Kierowca autobusu, który w sobotę nad ranem w Katowicach przejechał 19. letnią kobietę miał we krwi leki przeciwbólowe i antydepresyjne - podała dziś prokuratura w Katowicach.

Włochy: Przygotowania do wejścia w życie przepustki Covid-19

5 godzin 5 minut temu
We Włoszech trwają ostatnie przygotowania do wejścia w życie w piątek obowiązku przepustki Covid-19 przy wejściu do wielu miejsc, w tym restauracji, placówek kultury, obiektów sportowych. Tzw. Green Pass wchodzi w życie, gdy szczepienia zakończyło ponad 60 proc. Włochów.

Polska rozpoczęła przyznawanie azylu Cimanouskiej

5 godzin 22 minuty temu
Polska rozpoczęła proces przyznawania azylu białoruskiej sprinterce Kryscinie Cimanouskiej, która odmówiła powrotu do kraju z Igrzysk Olimpijskich w Tokio - podała japońska telewizja NHK, powołując się na źródła.

Premier: Ataki na punkty szczepień będą surowo karane, a same punkty chronione

7 godzin 9 minut temu
Ataki na punkty szczepień będą surowo karane, będziemy prowadzili działania mające zwiększyć bezpieczeństwo tych punktów, bo wykonują dobrą robotę dla Polski - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek. Szef KGP gen. insp. Jarosław Szymczyk zapowiedział, że będą one chronione całą dobę.

Fast food

7 godzin 51 minut temu
Br. Tomasz Mantyk mówi w "Poniedzielniku" o pragnieniach, duchowych fast foodach i pustyni.

Od słowa do Słowa. 19 niedziela zwykła B

8 godzin 45 minut temu
Bywa że się zniechęcamy... Zwłaszcza w obliczu wymagań. A przecież....

Wrażliwy na ludzkie biedy. 5. rocznica śmierci kard. Macharskiego

9 godzin 3 minuty temu
- Wzorując się na swym patronie, św. Franciszku z Asyżu, był wrażliwy na ludzka biedę i uwrażliwiał Kościół na wartość i potrzebę ewangelicznego ubóstwa - mówił o kard. Franciszku Macharskim w katedrze na Wawelu kard. Stanisław Dziwisz.

Raport Republikanów: Koronawirus wydostał się z laboratorium w Chinach

10 godzin 10 minut temu
Przewaga dowodów świadczy o tym, że wirus, który wywołał pandemię Covid-19, wydostał się z ośrodka badawczego w chińskim mieście Wuhan - głosi raport amerykańskiej Partii Republikańskiej opublikowany w poniedziałek.

Rz: Rząd chce więcej spółek

10 godzin 39 minut temu
Kto przejdzie na ryczałt lub założy spółkę, uniknie podwyżki kosztów - zachęca resort finansów - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita".

W poniedziałek szkoły ponadpodstawowe opublikują listy przyjętych kandydatów

10 godzin 52 minuty temu
W poniedziałek do godziny 14.00 szkoły ponadpodstawowe mają opublikować listy przyjętych kandydatów. Dyrektorzy szkół muszą też poinformować kuratorów oświaty o ewentualnych wolnych miejscach. We wtorek ruszy rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca.

Hiszpania: Ruszają szczepienia dla dzieci powyżej 12 lat bez wymogu rezerwacji terminu

11 godzin 6 minut temu
Hiszpańskie służby medyczne rozpoczynają w poniedziałek szczepienia przeciwko Covid-19 wśród dzieci powyżej 12 roku życia bez konieczności wcześniejszego rezerwowania terminu.

Po łagodnym COVID-19 mogą pozostawać problemy z pamięcią

11 godzin 14 minut temu
Ankiety przeprowadzone wśród prawie 10 tys. ochotników wskazały, że jeszcze 8 miesięcy po przejściu relatywnie łagodnej postaci COVID-19 mogą utrzymywać się zaburzenia pamięci. Towarzyszy temu ogólne pogorszenie zdrowia.

Słowo o Psalmach

11 godzin 19 minut temu