Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 24 minuty 1 sekunda temu

Prof. Grygiel: Papież od początku wiedział, że czeka go zamach

0 sek temu
"Wystarczy przeczytać listy, które Ağca do mnie pisze, żeby wiedzieć, kto za tym stoi".

Jasna Góra: dziękczynienie za ocalenie Jana Pawła II

53 sekundy temu
Obok Cudownego Obrazu Matki Bożej, znajduje się wyjątkowe papieskie wotum, noszący ślady krwi, przestrzelony pas sutanny.

Prowokacyjne zawirowania w niemieckim Kościele

12 minut 34 sekundy temu
"Kościół w Niemczech przeżywa czas poważnych zawirowań i utraty tożsamości".

Kilkuset pielgrzymów nie zostało wpuszczonych na uroczystości w Fatimie

3 godziny 32 minuty temu
Kilkuset pielgrzymów, którzy przybyli do Fatimy na czwartkowe uroczystości 104. rocznicy rozpoczęcia objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości, nie zostało wpuszczonych na teren miejscowego sanktuarium maryjnego.

Co najmniej 230 zakonników zaangażowanych w Polsce w pomoc chorym na COVID-19

6 godzin 2 minuty temu
Co najmniej 230 zakonników pracowało w czasie pandemii w szpitalach, domach pomocy społecznej lub izolatoriach, bezpośrednio służąc przy łóżkach chorych i umierających z powodu COVID-19 - poinformowała Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce. Zakonnicy poruszają też w liście do współbraci kwestię odejść od praktyk religijnych, które "dokonały się w czasie pandemii (choć nie tylko z powodu pandemii)". Ich zdaniem, nie wiadomo jeszcze czy jest to trwała tendencja.

Czwartkowy raport koronawirusowy

6 godzin 53 minuty temu
Badania potwierdziły 3730 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 342 osoby z COVID-19 zmarły – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Od początku pandemii potwierdzono COVID-19 u ponad 2,8 mln osób, zmarło ponad 71 tys. chorych.

Z Krakowa do Rzymu. Wyruszyła pielgrzymka szlakiem Romea Strata

8 godzin 13 minut temu
W 40. rocznicę zamachu na Jana Pawła II spod papieskiego okna przy Franciszkańskiej 3 wyruszyła piesza pielgrzymka szlakiem Romea Strata. Jej celem jest odtworzenie średniowiecznych dróg z krajów bałtyckich do Wiecznego Miasta.

Kard. Dziwisz w Rzymie: Trudno zapomnieć strzały, które mogły zakończyć pontyfikat

9 godzin 41 minut temu
- Co by się stało, gdybyśmy wtedy, na pl. św. Piotra, utracili Jana Pawła II? - pytał kard. Stanisław Dziwisz, który w 40. rocznicę zamachu na życie papieża odprawił w bazylice św. Piotra Mszę św. przy jego relikwiach.

Pandemia w regionie Azji i Pacyfiku rozprzestrzenia się najszybciej na świecie

9 godzin 43 minuty temu
W dwóch ostatnich tygodniach w krajach Azji i Pacyfiku wykryto blisko 6 mln zakażeń koronawirusem, więcej niż we wszystkich innych częściach świata łącznie - poinformowała Międzynarodowa Federacja Czerwonego Krzyża.

Maryja a Kościół

10 godzin 23 minuty temu
Wszystko, co znajdujemy w Ewangelii o Maryi, można rozumieć we właściwym sensie biblijnym jako odnoszące się do tajemnicy Kościoła.

120. rocznica urodzin Witolda Pileckiego

11 godzin 3 minuty temu
120 lat temu, 13 maja 1901 r., w Ołońcu na północy Rosji urodził się Witold Pilecki, oficer ZWZ-AK, który w 1940 r. dobrowolnie poddał się aresztowaniu i wywózce do Auschwitz, aby zdobyć informacje o obozie. Po ucieczce z Auschwitz walczył w Powstaniu Warszawskim. W 1947 r. został aresztowany przez władze komunistyczne, a następnie skazany na śmierć i stracony.

W sanktuarium w Fatimie rozpoczęły się obchody rocznicowe objawień maryjnych

11 godzin 3 minuty temu
W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w środkowej Portugalii, rozpoczęły się w środę wieczorem uroczystości 104. rocznicy objawień maryjnych. W trakcie obchodów portugalscy duchowni uczestniczący w modlitwie przypomnieli o 40. rocznicy rzymskiego zamachu na Jana Pawła II, silnie związanego z tym miejscem kultu.

"Dziękujemy Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia Jana Pawła II"

11 godzin 13 minut temu
Dziękujemy Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia papieża Polaka i jego pontyfikat - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki z okazji przypadającej w czwartek 40. rocznicy zamachu na życie papieża Jana Pawła II.

W. Brytania: W czterech miejscach indyjski wariant wirusa stał się dominujący

11 godzin 13 minut temu
Coraz poważniejsze zaniepokojenie w Wielkiej Brytanii budzą ogniska indyjskiego wariantu koronawirusa. Jak podano w środę, jest on dominujący już w czterech jednostkach samorządu terytorialnego w Anglii.

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II przebaczył zamachowcy

11 godzin 23 minuty temu
Jan Paweł II przebaczył zamachowcy; myślał o nim, jak o zagubionym bracie, chociaż Ali Agca nigdy nie przeprosił Jana Pawła II - powiedział PAP kard. Stanisław Dziwisz. Jak zaznaczył - "papież swoje cierpienia ofiarowywał Bogu za Kościół i świat".

Uwielbienie

17 godzin 43 minuty temu
Słowo o Psalmach: Ps 98 PL#SłowoOPsalmach​ | 13 maja 2021 | ks. Piotr May-Majewski

Szczerze: nie rozumiem

17 godzin 43 minuty temu
#EwangeliarzOP​ || 13 maja 2021 || J 16, 16-20

Rośnie liczba ofiar konfliktu izraelsko - palestyńskiego

śr., 05/12/2021 - 21:56
Liczba izraelskich ofiar śmiertelnych ataków rakietowych, prowadzonych ze Strefy Gazy niemal nieustannie od poniedziałku, wzrosła do siedmiu. Władze Strefy Gazy poinformowały, że w wyniku wymierzonych w enklawę działań sił izraelskich zginęło co najmniej 56 osób, w tym 14 dzieci.

Kościół w Indiach włącza się w pomoc ofiarom pandemii

śr., 05/12/2021 - 17:11
Pandemiczna sytuacja w tym kraju znacząco różni się w zależności od stanu.

Nasila się konflikt w Ziemi Świętej

śr., 05/12/2021 - 16:48
Przyczyną napięć są niędzy innymi wywłaszczenia Palestyńczyków w arabskiej części Jerozolimy.