Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 17 minut 58 sekund temu

Papież: jesteśmy wezwani do bycia bliźnimi wszystkich

3 godziny 7 minut temu
„Niech Duch Święty, rozlany w naszych sercach, daje nam odczuć, że jesteśmy dziećmi Ojca, braćmi i siostrami między sobą, braćmi i siostrami w jednej rodzinie ludzkiej” – te słowa znalazły się w papieskiej homilii na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Biskupi wzywają Bidena do zniesienia sankcji na Syrię

4 godziny 9 minut temu
Przywódcy bliskowschodnich Kościołów wzywają prezydenta USA Joe Bidena do zniesienia sankcji gospodarczych nałożonych na Syrię

Covid nie zaszkodził najbogatszym

4 godziny 18 minut temu
Covid-19 nie zaszkodził najbogatszym. Jak wynika z opublikowanych dziś danych największe fortuny na świecie nie ucierpiały na skutek pandemicznego kryzysu, a często jeszcze bardziej się umocniły.

Bezdomni w biurze, czyli jak pomagać z sercem

4 godziny 32 minuty temu
Niecodzienna inicjatywa pomocy bezdomnym zrodziła się we francuskim mieście Nantes.

Prezydent powołał trzech nowych członków Rady Dialogu Społecznego

5 godzin 12 minut temu
Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek trzech nowych członków Rady Dialogu Społecznego, przedstawicieli Federacji Przedsiębiorców Polskich: Sylwię Szczepańską, Marka Kowalskiego i Łukasza Kozłowskiego. Wyraził nadzieję, że osoby te dadzą nowy impuls w pracach RDS.

Na Filipinach zastrzelono księdza

5 godzin 59 minut temu
Uzbrojeni mężczyźni, nadal niezidentyfikowani, zamordowali w niedzielę na wyspie Mindanao filipińskiego księdza katolickiego Rene Bayanga Regalado.

KE proponuje wprowadzenie "ciemnoczerwonych" stref zakażeń

6 godzin 30 minut temu
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek szczegóły propozycji wprowadzenie "ciemnoczerwonych" stref zakażeń w UE. Kolorem tym mają być oznaczane te obszary, gdzie liczba infekcji przekracza 500 osób na sto tysięcy w okresie dwóch tygodni.

Nowe szczepionki na COVID-19 dotarły dziś do Polski

7 godzin 35 minut temu
Przed południem dotarł do magazynu w Polsce kolejny transport 365 tys. dawek szczepionek Pfizera - poinformował PAP prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

Kard. Krajewski pochował bezdomnego "Robertina"

9 godzin 21 minut temu
Jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski odprawił 25 stycznia w rzymskiej parafii św. Piusa X Mszę św. pogrzebową i pożegnał 64-letniego włoskiego bezdomnego Roberto Mantovaniego, zwanego potocznie "Robertino" (Robercik). Dużą część swego życia spędził on na Piazza della Città Leonina, tuż za Murami Watykańskimi. Mimo ciężkich warunków, w jakich żył, nie tracił dobrego humoru i obdarzał uśmiechem każdego, kogo spotkał na ulicy.

Nowy biskup diecezjalny w Kaliszu (po bp. Janiaku)

10 godzin 22 minuty temu
Bp Damian Bryl, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, został mianowany biskupem kaliskim. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska.

Po co czytać Pismo Święte?

10 godzin 57 minut temu
Obchodzona wczoraj w kościele Niedziela Biblijna skłoniła do refleksji na temat po co czytać Pismo Święte? O swoim doświadczeniu spotkania ze Słowem Bożym opowiadają ci, którzy sięgają do niego systematycznie.

Duże spadki liczby nowych zakażeń i zgonów, nawet jak na statystyki poweekendowe

11 godzin 32 minuty temu
Badania potwierdziły 2419 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2, najmniej od października. Zmarło 38 chorych - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Wtorkowa dostawa szczepionki Moderna została odwołana

12 godzin 9 minut temu
Otrzymaliśmy informację, że wtorkowa dostawa szczepionki Moderna została odwołana i przesunięta najwcześniej na najbliższy weekend - przekazał we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Od słowa do Słowa

12 godzin 44 minuty temu
4 niedziela zwykła roku B

Niech każdy dzień będzie czasem zbawienia

13 godzin 4 minuty temu
Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.

W USA przekroczono ponad 25 milionów wykrytych przypadków koronawirusa

14 godzin 7 minut temu
W Stanach Zjednoczono przekroczono w niedzielę próg 25 milionów wykrytych przypadków koronawirusa - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 sięga w USA blisko 420 tysięcy.

Prezes ARM: W poniedziałek szczepionka Moderny trafi do czterech szpitali węzłowych

15 godzin 56 minut temu
Szczepionka Moderny w poniedziałek trafi do czterech szpitali węzłowych: w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku - poinformował PAP prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Dodał, że szczepionka będzie przeznaczona do szczepień populacyjnych, czyli m.in. dla seniorów.

Ruszają szczepienia populacyjne przeciw COVID-19, w pierwszej kolejności seniorów, którzy skończyli 70 lat

15 godzin 56 minut temu
Od poniedziałku formalnie ruszają w Polsce szczepienia populacyjne przeciw COVID-19. Po tzw. grupie zero, w której byli m.in. medycy, dawkę szczepionki otrzymają teraz seniorzy, na początek ci, którzy skończyli 70 lat.

"Presja ideologiczna zwolenników eutanazji przyczyną degeneracji idei praw człowieka"

15 godzin 58 minut temu
Za decyzjami takimi jak ta o odłączeniu Polaka od aparatury stoją lata presji ideologicznej zwolenników eutanazji; ta presja doprowadziła do zjawiska, które nazwałbym degeneracją idei praw człowieka - powiedział w "Naszym Dzienniku" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Dar i zadanie

21 godzin 27 minut temu
Garść uwag do czytań na Święto Nawrócenia świętego Pawła.