Majówka Rowerowa w Jędrzejowie

Pod patronatem Księdza Biskupa Mariana Florczyka także w Jędrzejowie w sobotę, 21 maja 2022 r. wyruszy Rodzinna Majówka Rowerowa. Uczestnicy pokonają 28 kilometrów, odwiedzając parafialne kaplice.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.45 przed Kościołem Trójcy Świętej w Jędrzejowie.

– Zaczniemy od wspólnej modlitwy, poświęcenia rowerów i prelekcji policji na temat bezpiecznej jazdy – mówi ks. Damian Liwocha, wikariusz parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie.

Uczestnicy wyruszą w trasę o godzinie 10. Biegnie ona przez Ludwinów, Węgleniec, Piaski, Raków, Podlaszcze i Podchojny. Wierni odwiedzą cztery kaplice należące do parafii.

– W każdej z nich, za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II, pomodlimy się w intencji rodzin, małżeństw i mam. Chcemy pokazać, że nadal rodzina jest fundamentem życia społecznego. To w niej ludzie wzajemnie uczą się miłości – informuje ks. Damian Liwocha.

Majówkę zakończy wspólny grill w Jędrzejowie.

– Będzie to okazja to rozmów i integracji. Zapisy w naszej zakrystii lub kancelarii, a od następnej niedzieli prawdopodobnie także elektronicznie – dodaje kapłan.

tekst za: em.kielce.pl