Nasi diakoni obronili prace magisterskie

Czterej diakoni naszego seminarium zakończyli ważny etap swojej formacji akademickiej, broniąc prace magisterskie z teologii. 30 maja 2026 r. przyjmą święcenia prezbiteratu w kieleckiej katedrze.

W czwartek, 14 maja 2026 r. diakoni przystąpili do obron prac magisterskich z teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, do którego afiliowane jest Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach. To kolejny etap na drodze ich przygotowania do przyszłej posługi kapłańskiej.

  • dk. Wiktor Kostecki - pochodzący z parafii Łukowa - bronił swojej pracy pod opieką o. dr. hab. Jana Strumiłowskiego OCist
  • dk. Jakub Sobótka - pochodzący z parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie - pod kierunkiem ks. dr. hab. Tomasza Siemieńca
  • dk. Maciej Żywot - pochodzący z parafii Żebocin - pod opieką ks. dr. hab. Pawła Borto
  • dk. Damian Biesiada - pochodzący z parafii Pierzchnica - pod kierunkiem ks. dr. hab. Marcina Kowalskiego

DIAKONOM MAGISTROM GRATULUJEMY!