Nowenna Młodych ze św. Józefem

W trwającym roku św. Józefa wszelkie starania duszpasterskie zmierzają do ponownego odkrywania i głoszenia w świecie charyzmatu świętości, jakim cieszy się Opiekun Kościoła. Pragniemy zaprosić młodzież do udziału w Nowennie Młodych ze Świętym Józefem.

Wspólna inicjatywa grup, stowarzyszeń i wspólnot tworzących Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji, którą będzie koordynować wspólnota Ruchu Czystych Serc, rozpoczęła się w dniu 23 czerwca 2021 r.

Każdego 23 dnia miesiąca (z wyłączeniem miesiąca sierpnia, gdy ludzie młodzi pielgrzymują do Sanktuarium na Jasną Górę, a następnie do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie) młodzież wraz z duszpasterzami nawiedza parafie, którym patronuje święty Józef. Spotkania mają charakter formacyjno-modlitewny.  Miejscami wspólnej Eucharystii, słuchania Słowa w ramach „Katechez do Młodych” i adoracji z intencją modlitwy o czystość, będą kaplice i kościoły w Bielinach, Dobrzeszowie, Kielcach, Motkowicach, Mójczy, Ojcowie – Grodzisku, Woli Kopcowej i Zagnańsku.

Ponadto 23 dzień miesiąca łączy się z inicjatywą modlitewną w ramach przygotowań do ŚDM w 2023 roku w Lizbonie. Chcemy również w ten sposób, wraz ze św. Józefem, przygotować się do wielkiego święta młodych, na które Ojciec Święty zaprasza nas na ziemie Maryi do Portugalii.

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej