Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca

W sobotę, 2 października 2021 r. w Bazylice Katedralnej odbędzie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Czas wspólnego pielgrzymowania będzie także zakończeniem Jubileuszu 850-lecia Bazyliki Katedralnej zbudowanej w 1171 r.

PROGRAM SPOTKANIA:

Godz. 9.30 - Zawiązanie wspólnoty

Godz. 10.00 - Konferencja pt.: „Służebnica Boża Paulina Jaricot w służbie dla Misji i Żywego Różańca” - ks. dr Maciej Będziński

Godz. 10.20 - Wspólny śpiew

Godz. 10.40 - Modlitwa różańcowa

Godz. 11.20 - Konferencja pt.: „Jubileusz 850-lecia Bazyliki Katedralnej. Kult Matki Bożej na przełomie wieków” - ks. dr Adam Wilczyński

Godz. 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce

UWAGI DLA ORGANIZATORÓW GRUP:

1. Parkingi dla autokarów i busów oraz samochodów osobowych będą przy Stadionie za WDK w Kielcach. Dla bezpieczeństwa prosimy, aby tam wysadzić pielgrzymów i stamtąd także ich zabrać.

2. Każdy uczestnik otrzyma słodką bułkę, pamiątkowy obrazek i kalendarz na 2022 rok. Zapisy w sekretariacie przez organizatora pielgrzymki.

3. Toalety będą znajdować się na placu.

4. Całość spotkania będzie miała miejsce na Placu Św. Jana Pawła II. Msza św. będzie w Bazylice Katedralnej. Na Placu Św. Jana Pawła II będzie ustawiony telebim.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Wspólnoty Róż Żywego Różańca do pielgrzymowania! Czcigodnych Księży bardzo prosimy o zorganizowanie wyjazdu.

W darze oczekiwania

Ks. Łukasz Zygmunt