Podpatrzone w parafii... - Fatima w Mniowie

Był ciepły, majowy dzień. W małej portugalskiej wiosce Fatimie Łucja, Hiacynta i Franciszek jak zwykle pilnowali pasących się owiec. Nagle lekki podmuch wiatru poruszył gałęzie pobliskiego drzewa. I wtedy ukazała się „Piękna Pani” – Matka Boża.

Maryja wybrała troje pastuszków, by przez nich przekazać całemu światu swoje prośby:
- codziennie odmawiajcie różaniec,
- módlcie się za grzeszników i pokutujcie.

Dzieci posłuchały wezwania Matki Bożej. Maryja zaprasza także i nas, żebyśmy wypełnili jej prośby.

Do wezwania Maryi przyłącza się parafia św. Stanisława w Mniowie. W sposób szczególny przeżywano tam pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Sebastian Wieczorek - notariusz Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Do Mniowa przybyły także... dzieci fatimskie - FOTORELACJA.