W niedzielę, 22 września 2013 r. w kościele św. Jakuba w Probołowicach została odprawiona Msza św. za zmarłego przed kilkoma dniami ks. Stanisława Bugajskiego – wieloletniego proboszcza tejże parafii – wspominając jego rocznicę urodzin.
We Mszy św. uczestniczyła najbliższa rodzina Ś.p. ks. Bugajskiego oraz licznie zebrani parafianie.
Na zakończenie Eucharystii ks. Krzysztof Wrzesień – następca ks. Bugajskiego na urzędzie proboszcza w Probołowicach podziękował wszystkim zebranym za modlitwę i za liczny udział w pogrzebie swojego poprzednika.
Trzeba tutaj zaznaczyć, że parafia liczy blisko 1.000 wiernych, a w pogrzebie uczestniczyło ponad 100 osób!
Głos zabrał także Arkadiusz Bugajski, bratanego zmarłego proboszcza, który również wyraził swoją wdzięczność za modlitwy i nieustanną pamięć o ks. Stanisławie.
- „Nigdy nie zapominamy w naszych modlitwach o ks. Stanisławie” – zapewnił na koniec ks. Wrzesień.
Ks. Stanisław Bugajski urodził się w 1935 r. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1959 r. Przez 32 lata był proboszczem parafii św. Jakuba w Probołowicach. Od 2010 r. mieszkał w Domu Księży Emerytów. Zmarł 10 września 2013 r. Jego pogrzeb odbył się w kościele św. Józefa w Kielcach. Jest pochowany na Cmentarzu Nowym w Kielcach.
mhas
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Oficjalna Strona Watykanu Tweets by Pontifex_pl Instagram Papieża Franciszka Episkopat Polski Prymas Polski ekai.pl Niedziela Kielecka Gość Niedzielny Radio EM Posłuchaj Radia EM Papieskie Dzieła Misyjne Missio Szkoła Katechistów Diecezji Kieleckiej Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Katolicki Uniwersytet Lubelski
Msza święta
i Liturgia Godzin
z uroczystości.
Odmawia się
Chwała i Wierzę.
Prefacja własna – nr 75.
† Stanisław Orłowski 1969
† Jarosław Sulej 2017
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl