Przed nami Majówka Rowerowa

W sobotę, 21 maja 2022 r. z Kielc do Borkowa wyruszy Rodzinna Majówka Rowerowa. Pomysłodawcą wydarzenia jest Ksiądz Biskup Marian Florczyk, który poprowadzi peleton na trasie.

Wydarzenie na trwałe wpisało się w kalendarz kieleckich imprez. Tym razem rozpocznie się ono o godzinie 9.30 na placu św. Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej. Piętnaście minut później uczestnicy odmówią specjalną modlitwę, a uroczystego poświęcenia dokona bp Marian Florczyk.

O godzinie 10.00 grupa wyjedzie w trasę do Borkowa. W trakcie wyprawy zaplanowano postój przy kościele w Dyminach, a także nabożeństwo w Kaczynie. Całość zakończy rodzinny piknik w Borkowie o godzinie 14.00.

Organizatorami Rodzinnej Majówki Rowerowej są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach i Kuria Diecezjalna w Kielcach, a współorganizatorem gmina Daleszyce.

Zapisy odbywać się będą od 16 do 19 maja w Hali Legionów.

tekts za: em.kielce.pl

>> Komunikat Kurii Diecezjalnej