SAM zaprasza chętnych

SAM, czyli Szkoła Animatorów Misyjnych, animowana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce, ma bogatą i długą historię. Ożywia świadomość misyjną, budzi ducha misyjnego wolontariatu, łączy środowiska zainteresowane misją Kościoła.

Z całego serca pragniemy kontynuować tę tradycję, co więcej, powiększać ją o nowych uczestników i rozbudować jej profil, gdyż czas misyjny wydaje się dziś czasem aktualnym dla całego Kościoła, i to w każdym zakątku świata.

Co to jest SAM, czyli Szkoła Animatorów Misyjnych? To cztery dni wspólnoty, refleksji, celebracji, dialogu, warsztatów, ale również odpoczynku oraz wspólnej integracji ludzi o młodym sercu i duszy, którzy pragną animować dzieło, przekazując wiarę. To okazja, by zrozumieć sens misji Kościoła i poznać Papieskie Dzieła Misyjne oraz inne instytucje służebne wobec misji, jaką prowadzi Kościół katolicki. SAM – z zachowaniem stosownej wolności – może stać się również momentem osobistego rozeznania, a także wyboru sposobu i miejsca zaangażowania się każdego z nas w dzieło ewangelizacji.

Kiedy? Tegoroczna Szkoła Animatorów Misyjnych rozpocznie się 27 czerwca przed południem, a zakończy się w godzinach porannych 30 czerwca 2023 r.

Gdzie? SAM roku 2023, wzorem lat poprzednich, przeżyjemy w Centrum Formacji Misyjnej przy ulicy Byszewskiej 1, które znajduje się na warszawskim Targówku.

Kto może być uczestnikiem SAM-u? Szkoła Animatorów Misyjnych jest otwarta na ludzi młodych i dorosłych, świeckich i duchownych, siostry i braci zakonnych, głęboko praktykujących wiarę i dopiero co nawróconych, którzy są zainteresowani wolontariatem misyjnym lub, szeroko patrząc, misyjnym sensem działalności Kościoła. Udział w SAM-ie nie jest deklaracją wyjazdu na misje, ale bardziej oznacza, że ktoś nosi w sobie pragnienie bycia misjonarzem tu i teraz, gorąco pragnie, aby wiara objawiona była rozkrzewiana w każdej kulturze i w każdej ludzkiej duszy. W SAM-ie nie biorą udziału dzieci, jednak – od młodzieży licealnej wzwyż – nie istnieje górna granica wieku. Liczy się młodość ducha, ciekawość kultur, z której każda jest godna Ewangelii, oraz odrobina heroizmu, ofiarności i twórczego myślenia.

Koszt? Nie jest na szczęście, mimo trudnych czasów, zbyt wysoki. Wynosi bowiem, wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem, jedynie 350 złotych za cały czas trwania SAM-u. Katecheci oraz nauczyciele za udział w wydarzeniu mogą uzyskać stosowne zaświadczenia pisemne.

Serdecznie Was zapraszamy! Zabierzcie ze sobą swoich bliskich i przyjaciół! Zapisy na SAM 2023 uważam za otwarte! Zgłoszenia można przesyłaćdo 20 czerwca 2023 r.włącznie, e-mailowo, listownie lub telefonicznie.

Papieskie Dzieła Misyjne
skwer kard. S. Wyszyńskiego 9
01-015 Warszawa
tel. 22-838-29-44
e-mail: pdrw@missio.org.pl

Bliższe informacje pod: tel. 22-838-29-44 lube-mail: pdrw@missio.org.pl.