Spotkanie z Ghaną

Wkrótce, nakładem krakowskiego Wydawnictwa „Petrus”, ukaże się książka pt. Ghana Paradise Country, której autorem jest nuncjusz apostolski w Ghanie, Abp Henryk M. Jagodziński.

Warto – otwierając święty czas pokuty i nawrócenia, jakim jest Wielki Post – przywołać fragment z homilii Księdza Arcybiskupa, którą wygłosił podczas Mszy Świętej w dalekim Bolgatanga. Mówiąc o życiu duchowym zadałem pytanie: „Czy jesteśmy gotowi już teraz przyjąć ofertę głębokiego życia duchowego, w łączności z Chrystusem, które On nam oferuje?”.

Do swojego pytania Ksiądz Arcybiskup dodał osobliwą opowieść… Pewien kaznodzieja poprosił, aby ci wszyscy, którzy chcą się dostać do nieba, podnieśli rękę. Oczywiście, całe zgromadzenie podniosło ręce do góry. Potem kaznodzieja zaproponował, aby podnieśli ręce do góry ci, którzy chcą się dostać do nieba już teraz, w tym momencie. Niestety, żadna ręka się nie podniosła... Ten przykład wywołał oczywiście falę śmiechu wśród zgromadzonych słuchaczy, wierni w Bolgatanga też mają poczucie humoru! – komentuje całą sytuację Ksiądz Arcybiskup w swojej najnowszej książce.

Wielkopostny czas nawrócenia niech będzie dla wszystkich radosnym czasem powrotu do miłosiernego Boga. W naszej Ojczyźnie, w dalekiej Ghanie i każdym zakątku świata, dokąd posyła nas Pan Jezus ze swoją Ewangelią.

Abp Henryk M. Jagodziński, GHANA – PARADISE COUNTRY, wstęp Bp Jan Piotrowski, Wydawnictwo Petrus, Kraków 2022, ss. 204.