Wolne mieszkania w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

W Piekoszowie, 12 km od Kielc, zostały wybudowane lokale aktywizujące dla osób starszych (60 lat i więcej) lub posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, nie wymagających całodobowej opieki. Mieszkania są jedno i dwuosobowe, w wysokim standardzie, wyposażone w łazienki i aneksy kuchenne.

Lokale aktywizujące służą podtrzymaniu i rozwojowi dynamiki życiowej mieszkańców. Z pomocą i pod okiem fizjoterapeuty i terapeuty zajęciowego mogą oni korzystać z różnorodnych zajęć w sali do ćwiczeń rehabilitacyjnych, terapii zajęciowej, w pracowni stolarskiej, ceramicznej i grocie solnej. Mogą oglądać filmy w kinie domowym, brać udział w wieczorach integracyjnych oraz wycieczkach.

W pokojach i łazienkach lokali aktywizujących jest zamontowany system przyzywowy pielęgniarek. Mieszkania są wyposażone w gniazda przyłącza do telewizji i Internetu. Posiadają nowe umeblowanie w postaci łóżka, stołu, krzesła, komody i szafy. Można też przywieźć własne meble.

Lokale aktywizujące stanowią część większego kompleksu nazywanego Domem dla Niepełnosprawnych, w którym od lat funkcjonuje Dom Pomocy  Społecznej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, Szpitalny Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Oddział Rehabilitacji Dziennej, Lekarska Specjalistyczna Poradnia Rehabilitacyjna, rehabilitacja ambulatoryjna i turnusy rehabilitacyjne. Dom wyposażony jest w gabinety do kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, masażu klasycznego, w salę gimnastyczną, basen rehabilitacyjny, grotę solną, świetlicę, jadalnię i kuchnię. W całym obiekcie nie ma barier architektonicznych. W domu funkcjonują trzy windy. Cały obiekt jest wyposażony w instalację przeciwpożarową i chroniony monitoringiem.

Otoczenie Domu stanowią przestrzenie zielone z drzewami, krzewami, kwiatami, oczkiem wodnym, alejami do spacerowania, ławkami, miejscem do grilla, boiskiem i parkingami. Dom przylega do Sanktuarium ze słynącym łaskami obrazem Matki Bożej Miłosierdzia.

Pracę w Domu dla Niepełnosprawnych wykonują wysoko wykwalifikowani specjaliści: lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki, opiekunki, pracownik socjalny, terapeuci, kucharki i pozostały personel pomocniczy. W kaplicy Domu jest sprawowana codziennie Msza Święta i inne sakramenty.

Ks. Łukasz Zygmunt
DYREKTOR DOMU DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PIEKOSZOWIE

__________________

Dom dla Niepełnosprawnych
ul. Czarnowska 2a
26-065 Piekoszów
tel. 502-429-800

www.ddn.org.pl