XL Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę

40 Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem „Jestem tylko dla Ciebie” rozpocznie się 5 sierpnia w Wiślicy Mszą św. o godz. 18.00. Na pątniczy szlak wyruszy tradycyjnie następnego dnia, aby przez Pińczów, Dębską Wolę dotrzeć 8 sierpnia do Kielc. W Katedrze Kieleckiej o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza św.

W kolejne dni pielgrzymi przejdą m.in. przez Piekoszów, Zajączków, Gnieździska, Włoszczowę, Secemin, Koniecpol, Przyrów, Mstów, aby zakończyć pielgrzymowanie na Jasnej Górze, gdzie ostatnim punktem będzie Msza św. o godz. 12.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu.

W wyniku zapisów powstało sześć grup, a w każdej z nich będzie pielgrzymować od 50 do 100 osób. Przypomnę, że pielgrzymi nocują najczęściej w bliskości szkół, w przypadku Kielc na terenie Targów Kielce oraz na boisku przy ul. Piekoszowskiej. Pragnę poinformować, że ostatnie wytyczne sanepidu pozwalają na korzystanie z posiłków przygotowanych przez parafie. W imieniu pielgrzymów z góry dziękuję za współpracę i wszelką pomoc.

Podobnie jak w ubiegłych latach serdecznie proszę o zachęcanie wiernych do włączenia się do grupy duchowej. Przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim duchowy pielgrzym łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie rekolekcji w drodze pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych siostrach i braciach. Będą modlić się również w intencjach zgłoszonych drogą e-mailową: intencje.kpp@gmail.com

ks. Marek Blady
DYREKTOR KIELECKIEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI

>> www.pielgrzymka.kielce.pl