1% dla Fundacji FURCA

Fundacja Rzymskiego Centrum Akademickiego FURCA uzyskała statut Organizacji Pożytku Publicznego i znajduje się na liście fundacji, którym można przekazać 1% podatku przy rozliczeniu PIT w 2018 roku.

Fundacja FURCA zbiera fundusze na kształcenie księży na znakomitych i o wysokim poziomie kształcenia uniwersytetach zagranicznych. W Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża i w Pampelunie w Hiszpanii na Uniwersytecie Nawarry. Dzisiejszy świat potrzebuje wszechstronnie wykształconych kapłanów, którzy rozumieją współczesną kulturę i potrzeby ludzi, którzy potrafią dzięki solidnej wiedzy łączyć Ewangelię ze współczesnym światem.

Dzisiejszy świat odwraca się od wartości chrześcijańskich, które są podstawą naszej cywilizacji. Coraz powszechniej atakowane są fundamentalne prawdy o człowieku i jego naturze. Wielu ludzi jest zagubionych i ulega agresywnym wpływom obcych ideologii. Inni nierzadko nie mają odwagi przyznać się, że są chrześcijanami.

Aby nasi księża stypendyści mogli kontynuować rozpoczętą naukę i by umożliwić podjęcie nauki nowym stypendystom w roku akademickim 2018/2019, po prostu potrzebujemy Twojego wsparcia.

Przekaż Fundacji Rzymskiego Centrum Akademickiego FURCA swój 1%

Nasz KRS : 0000521991. Pobierz bezpłatny program do rozliczenia na www.furca.org

Beata Twarda
KOORDYNATOR FUNDACJI FURCA