30 lat w służbie Bogu i ludziom

30 maja 2017 r. w klasztorze Sióstr Bernardynek w Świętej Katarzynie - w sercu Gór Świętokrzyskich - swój jubileusz 30-lecia kapłaństwa obchodzili prezbiterzy, którzy dokładnie 30 lat temu w katedrze przyjęli święcenia z rąk bp. Stanisława Szymeckiego.

Jubileuszowe świętowanie rozpoczęło się o godz. 10.00 spotkaniem przy braterskim stole. Następnie konferencję dla kapłanów-jubilatów wygłosił ks. prałat Tomasz Rusiecki, który przez cały okres pobytu w Seminarium był opiekunem kleryków rozpoczynających swą kapłańską formację w kieleckiej uczelni we wrześniu 1981 r.

O godz. 11.30 uroczystej dziękczynnej Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Wdzięczni za dar Chrystusowego Kapłaństwa, Jubilaci modlili się za wszystkich spotkanych na kapłańskiej drodze oraz o potrzebne łaski na dalsze lata posługi w Chrystusowym Kościele.

Na modlitewno-dziękczynne spotkanie przybyli wszyscy kapłani, łącznie z pracującymi aktualnie w diecezji sosnowieckiej i w Austrii.