35 Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE - w Roku Wiary w Rzymie

Na zaproszenie Ojca Świętego Benedykta XVI, tegoroczne 35 Europejskie Spotkanie Młodych, Wspólnota Braci z Taize zorganizowała w Rzymie. Włączone zostało ono w obchody Roku Wiary.

Tradycyjnie spotkanie młodych różnych wyznań odbywa się na przełomie roku i ma charakter pielgrzymki zaufania. Na treść każdego dnia składają się: dzielenie się wiarą w małych grupach oraz czuwania modlitewne. Tym razem będą one skoncentrowane wokół tematu "Nadzieja w każdym człowieku".

Z naszej diecezji weźmie udział w tym spotkaniu ponad 100 osób, które przygotowywały się w dwóch ośrodkach: w Kielcach i Busku-Zdroju. Młodzi, pod przewodnictwem ks. Marcina Borynia, wruszą z Kielc 27 grudnia 2012 r. i oprócz pobytu w Rzymie, odwiedzą sanktuaria w Klosterneuburgu pod Wiedniem, Asyżu i Padwie.

Pielgrzymka będzie też okazją do spotkania modlitewnego z Benedyktem XVI oraz narodowego wyznania wiary młodzieży polskiej w Bazylice św. Pawła za Murami. Uczestnicy mają nadzieję na umocnienie swej wiary, która będą zapalać rówieśników po powrocie do swych środowisk.

Ks. Sławomir Sarek
Diecezjalny duszpasterz młodzieży