Abp Mieczysław Mokrzycki poświęcił "Złotą Różę" w Mnichowie

Niedziela 29 sierpnia 2021 r. była w Parafii św. Szczepana w Mnichowie dniem wyjątkowego dziękczynienia i ofiarowania się Matce Bożej.

Dokładnie rok temu nasza wspólnota parafialna przeżywała podniosły Jubileusz 250 lat istnienia mnichowskiej świątyni, podczas którego przez posługę Pasterza diecezji kieleckiej Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego został koronowany obraz Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem Jezus.

W tym roku ponownie zgromadziliśmy się przy naszej Matce, której pośrednictwo jest dzisiaj takie samo jak niegdyś w Kanie Galilejskiej, by podziękować za wszystkie łaski, jakie za Jej przyczyną otrzymaliśmy i wciąż otrzymujemy. Symbolem naszego dziękczynienia stała się „Złota Róża”, którą Matce Bożej Mnichowskiej ofiarowali Parafianie w 1. Rocznicę Jej Koronacji jako wotum ich wdzięczności i miłości. Uroczystości tej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, niegdyś sekretarz dwóch papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.