Apel misyjny w Szkole w Bęczkowie

W czwartek, 26 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Bęczkowie (dekanat masłowski) dzieci z klasy IV zaprezentowały kolegom i koleżankom szkolnym montaż słowno–muzyczny pt.: „Idźcie i głoście”.

Z racji Tygodnia Misyjnego uczniowie wcielili się w rówieśników ze wszystkich kontynentów świata. Uczestnicy apelu mogli zobaczyć, jak naprawdę żyją inne dzieci, często daleko od wygód i udogodnień cywilizacji. Celem apelu było uwrażliwienie na potrzeby innych dzieci, niejednokrotnie głodnych, biednych, sierot, bezdomnych i samotnych. Dzieci przypomniały innym, że modlitwa oraz nawet drobna pomoc materialna to dla ich kolegów z odległych krańców świata pomoc nieoceniona.

- „Misjonarzem może być każdy, nawet dziecko, które nie wstydzi się głosić Jezusa w domu, w szkole na podwórku” – mówił ks. Stanisław Zieliński, proboszcz parafii św. Jana z Dukli w Bęczkowie. Przypomniał, że w Pierwsze Piątki miesiąca pamiętamy o naszych misjonarzach z diecezji kieleckiej wspierając ich swoją modlitwą i ofiarą.

Edyta Jopowicz
KATECHETKA