Benedykt XVI otrzyma od kielczan pod choinkę filiżankę z papieskim herbem

Świąteczny dar od kielczan – filiżankę zaprojektowaną w Design Centrum Design, z napisem „Rok Wiary” i m.in. z herbem papieskim, otrzyma w najbliższą środę 28 listopada Benedykt XVI, który wówczas poświęci także figurkę Dzieciątka Jezus do kieleckiej szopki.

„Filiżanka w kolorze białym została wykonana w Ćmielowie według projektu kieleckich artystów z Design Centrum Kielce, jest inkrustowana platyną, upamiętnia Rok Wiary” – wyjaśnia radny Władysław Burzawa, który wręczy dar kielczan papieżowi.

Po raz szósty Ojciec Święty poświęci także figurkę do szopki kieleckiej, ale tym razem żywej szopki w Kielcach nie będzie. „Brakuje sponsorów, ani mnie, ani parafii nie stać na wydatek kilkunastu tysięcy złotych” – tłumaczy Burzawa, pomysłodawca i budowniczy szopki . Nie będzie tym samym zbiórki na pomoc dla dzieci w Afryce ani innych akcji związanych z żywą szopką.

Figurka Dzieciątka poświęcona przez Benedykta XVI znajdzie się w szopce w parafii ojców kapucynów w Kielcach. Po świętach zostanie przewieziona do partnerskiego miasta na Ukrainie, do Winnicy, gdzie trafi także do kapucyńskiej parafii.

Żywa szopka była atrakcją obchodów Bożego Narodzenia w Kielcach przez ostatnie siedem lat. Budowano ją m.in. przy bazylice katedralnej, przy kościele św. Józefa Robotnika oraz Ducha Świętego.

dziar
tekst za: www.ekai.pl