Bp Andrzej Kaleta poprowadził rekolekcyjną Drogę Krzyżową ulicami Piekoszowa

W ramach przeżywanych Rekolekcji Wielkopostnych – w piątek, 22 marca 2024 r. została odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Piekoszowa, którą poprowadził Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Trasa wiodła ulicami Ogrodową, Częstochowską, Słoneczną, Kolejową, Wolności, Częstochowską do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia.

Rozważania Drogi Krzyżowej opracował ks. dr Piotr Baraniewicz – oficjał Sądu Biskupiego z Przemyśla, który głosi nauki rekolekcyjne. Na wspólnej modlitwie byli obecni przedstawiciele wszystkich miejscowości parafii, jak również członkowie grup modlitewno-formacyjnych: Oazy Rodzin, Rycerstwa Niepokalanej, Ministrantów, Rycerzy św. Jana Pawła II, którzy podejmowali krzyż niesiony w procesji.

Zakończenie miało miejsce przy Krzyżu misyjnym obok wejścia do Sanktuarium. Tam na zakończenie słowo skierował bp Andrzej Kaleta podejmując jeden z wątków obecnych w rozważaniach Drogi Krzyżowej. Zachęcił do ofiarnego niesienia swojego krzyża każdego dnia. Przypomniał, że te „małe krzyżyki”, na które składają się problemy dnia codziennego, nasze wady, przerastające nas sytuacje, niesione ofiarnie z Chrystusem są drogą do zjednoczenia z nim. Przez Krzyż do chwały nieba.

Modlitwę zakończyło błogosławieństwo Księdza Biskupa i wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

xas

>> Galeria zdjęć