Bp Andrzej Kaleta w Bilczy: Mędrcy ze Wschodu oddali chwałę Chrystusowi

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2021 r. bp Andrzej Kaleta odprawił Mszę św. w kościele św. Kazimierza w Bilczy. W czasie Mszy św. udzielił specjalnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom, bowiem 6 stycznia przeżywamy Misyjny Dzień Dziecka.

W homilii bp Kaleta wyjaśnił znaczenie przybycia do Nowonarodzonego Chrystusa królów z krajów pogańskich. – Mędrcy złożyli Jezusowi dary: złoto, kadzidło i mirrę (…). A co ja dzisiaj złożę w darze Jezusowi? – pytał biskup.

W czasie Mszy św. zostały zebrane ofiary, które tradycyjnie w Święto Trzech Króli są przeznaczona na Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej.

Wszystkie dzieci otrzymały od duszpasterzy piękne korony, które będą pamiątką po tej uroczystości. Wychodząc z kościoła można było także zabrać kadzidło i kredę, aby oznaczyć drzwi swoich domostw.

xmhas

Foto: Krzysztof Hajduk