Bp Andrzej Kaleta z wizytą w Domu opieki na Jamajce

W tych dniach Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta wraz z ks. Tomaszem Szczepanikiem przebywają na Jamajce, gdzie uczestniczą w Jubileuszu 25-lecia misji, którą prowadzi ks. Marek Bzinkowski – nasz rodak.

W czwartek, 18 stycznia 2024 r. przybyliśmy do Balaclavy, gdzie Siostry Matki Teresy z Kalkuty, prowadzą Dom dla samotnych i pozbawionych opieki mężczyzn i kobiet. Uczestniczyliśmy tam w adoracji Największego Sakramentu, która dla Sióstr ma szczególne znaczenie, bowiem każdego dnia poświęcają jej co najmniej godzinę.

Nabożeństwo składało się z modlitwy różańcowej i konferencji, którą wygłosił bp Andrzej Kaleta. Podkreślił w niej rolę budowania więzi Jezusem, relacji we wspólnocie, co prowadzi do ofiarnego dzielenia się miłością i sercem z potrzebującymi. Siostry skorzystały również z Sakramentu pokuty i pojednania przez posługę ks. Marka, który od 25 lat jest ich kapelanem.

Na zakończenie odwiedziliśmy wszystkich (około pięćdziesięciu) chorych, którym Ksiądz Biskup udzielił Błogosławieństwa.

Ks. Tomasz Szczepanik