Bp Gurda w Szczecnie: Jesteśmy wdzięczni za tych, którzy ginęli za naszą wolność

- „Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za to, że możemy się cieszyć wolnością i cenimy sobie ten dar” – mówił bp Kazimierz Gurda w Szczecnie 11 listopada 2013 r. podczas Mszy św., w czasie której udzielił Sakramentu Bierzmowania.

Bp Gurda w przesłaniu, skierowanym szczególnie do kandydatów do Bierzmowania, wzywał do miłowania Ojczyzny i zachęcał, aby pamiętać o tych, co zginęli.

– „Jesteśmy wdzięczni za tych, którzy ginęli za naszą wolność. Pozostaje nie tylko dług wdzięczności, ale również zadanie, żeby tego, co oni zdobyli swoją krwią nie utracić” – mówił hierarcha.

Kielecki biskup pomocniczy zaznaczył także, jakimi wartościami kierowali się w życiu prawdziwi chrześcijanie.

- „Ci, którzy trwali w Kościele, wierzyli w Jezusa, kochali Ojczyznę i zawsze byli gotowi do oddania za jej wolność swojego życia. Wy także w ten sposób patrzcie na nasza Polskę. A gdy trzeba, to żebyście również potrafili cierpieć za nią” – zakończył swoje rozważanie bp Gurda.

mhas

Zobacz: Relacja filmowa ze Szczecna

Relacja filmowa: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"