Bp Jan Piotrowski apeluje o „wyobraźnię miłosierdzia” i pomoc dla ofiar nawałnic

„Niech ‚wyobraźni miłosierdzia’ nie zabraknie mieszkańcom naszej diecezji. Trzeba spojrzenia miłości, jak wzywał nas św. Jan Paweł II, aby dostrzec obok siebie brata, który wraz z utratą dachu nad głową, możliwości godnego utrzymania rodziny i wykształcenia dzieci, doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia i beznadziei” – pisze w słowie skierowanym do wiernych bp Jan Piotrowski.

Biskup przypomina, m.in. tragiczne wydarzenia na obozie harcerskim. „Wszystkich nas dotknęła i poruszyła wiadomość o kataklizmie nawałnic, jaki dotknął mieszkańców północnej Polski. Straciły tam życie dzieci wypoczywające na obozie harcerskim, a także wiele rodzin straciło dorobek całego swojego życia” – pisze.

Odpowiadając na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, biskup kielecki zwraca się z apelem i prośbą do wszystkich duszpasterzy i wiernych kieleckiej diecezji, aby „w obliczu tej tragedii obudzili w sobie „wyobraźnię miłosierdzia” w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie „świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr”. „Potrzeba „wyobraźni miłosierdzia” wszędzie tam, gdzie ludzie w potrzebie wołają do Ojca miłosierdzia. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj” – tłumaczy w liście do wiernych biskup kielecki.

Powołując się, m.in. na nauczanie św. Jana Pawła II i Ewangelię, apeluje, aby „dzięki bratniej miłości tego chleba nikomu nie brakowało!”.

Zachęca księży proboszczów do zaangażowania i pomocy, a wiernych, aby ofiary złożyć do puszek przed kościołami oraz przekazać, wysyłając SMS-a o treści WICHURA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

dziar
tekst za: ekai.pl

>> Apel Biskupa Kieleckiego