Bp Jan Piotrowski: Mamy komu pomagać - polscy misjonarze posługują w 99 krajach

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2024 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski sprawował Mszę św. w kieleckiej katedrze. Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom modlił się za tych, którzy głoszą Ewangelię na całym świecie.

Celem tego dnia jest wspieranie posłanych na misje wspólnotową i osobistą modlitwą oraz dobrowolnymi ofiarami składanymi w ten dzień w czasie Eucharystii.

– Dziś mamy jeszcze komu pomagać, bo z Polski zostało posłanych około 1700 misjonarzy, którzy pracują w 99 krajach na całym świecie. Posłani przez Kościół, również nasi misjonarze diecezjalni służą pomocą charytatywną i edukacyjną, ale przede wszystkim głoszą Dobrą Nowinę, czyli miłość do Boga i bliźniego – zaznaczył Biskup Kielecki.

- Tradycyjnie już – zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski – składka na tacę, zbierana w kościołach i kaplicach całej Polski, przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Jednym z głównych jej zadań jest opieka nad 1690 polskimi misjonarzami i misjonarkami, posługującymi na placówkach w 99 krajach, a także wsparcie Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, gdzie przed wyjazdem na misje kandydaci otrzymują staranne przygotowanie. W tym roku do posłania misyjnego przygotowuje się 15 osób - mówi ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

W tym roku Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom jest obchodzony pod hasłem: „W Kościele jesteśmy Misjonarzami".

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego