Bp Jan Piotrowski modlił się w intencji misji na Jamajce

W tym roku diecezja kielecka obchodzi jubileusz 25-lecia posługi ks. kanonika Marka Bzinkowskiego na Jamajce. Z tej okazji Mszę św. w Bazylice Katedralnej sprawował Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Dziś, 14 stycznia 2024 r., na Jamajce odbędą się specjalne obchody jubileuszowe pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Kalety.

– Z małej grupy wiernych – na początku było ich ośmiu – rozwinęła się kilkusetosobowa parafia, ze swoją nowoczesną strukturą materialną, dziełami wychowawczymi, ośrodkiem zdrowia, kliniką do leczenia wzroku ufundowaną przez naszą diecezję. Taka też jest powinność Kościoła i tych, którzy zostali posłani w najdalsze zakątki świata – mówił Pasterz naszej diecezji.

Ks. Marek Bzinkowski pochodzi z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oleśnicy.  Na placówce tej posługują także Siostry Sercanki: s. Scholastyka z parafii w Bukowej, s. Emilia, która posługuje od 20 lat na tej misji, s. Rita pochodząca z Nowego Targu oraz świecka misjonarka Marta Socha.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego