Bp Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy w krakowskich Łagiewnikach

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2024 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski sprawował Mszę św. transmitowaną przez TVP 1. Przewodniczący Komisji KEP ds. Misji modlił się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Uroczystość Objawienia Pańskiego to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Wierni Kościoła wspierają posłanych na misje wspólnotową i osobistą modlitwą oraz dobrowolnymi ofiarami składanymi w ten dzień w czasie Eucharystii. W tym roku Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom jest obchodzony pod hasłem: „W Kościele jesteśmy Misjonarzami".

– Dzisiaj wpatrujemy się nie tylko w postacie trzech mędrców idących za gwiazdą do Betlejem, ale mamy święty obowiązek, aby przez świadectwo naszej osobistej wiary przyprowadzić nieznających Chrystusa do Niego i razem z nimi oddać pokłon Zbawicielowi – zaznaczył Biskup Kielecki.

– Ten ich wielki trud i zaangażowanie Bóg wynagrodził pokojem serca i radością. Wiedzieli, że nie mogą trwać dalej w ograniczeniach ciemności, dlatego przybyli aby zobaczyć niezwykłe światło, którego nic nie jest w stanie pokonać – Jezusa Chrystusa – dodał.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego