Bp Jan Piotrowski modlił się za walczących z koronawirusem

Zechciejmy dostrzec zwłaszcza tych, którzy trudzą się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem – mówił podczas Mszy św. w intencji pracowników służby zdrowia Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Eucharystia została odprawiona w kieleckiej katedrze.

Dziś przeżywamy piątek w Oktawie Wielkanocny. W tym czasie na całym świecie trwa walka z pandemią koronawirusa. Przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w Bazylice Katedralnej biskup Jan Piotrowski odprawił Najświętszą Ofiarę w intencji lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i wszystkich, którzy ratują życie i zdrowie chorych na Covid-19. – Na ludzkie życie patrzymy z różnej pespektywy. Dziś wszyscy, chyba bez wyjątku, patrzymy przez pryzmat pandemii. Zechciejmy dostrzec zwłaszcza tych, którzy trudzą się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem – zachęcał biskup kielecki.

Homilię podczas Mszy św. wygłosił ks. Grzegorz Stachura, wikariusz parafii katedralnej. – Bóg, jak mówił w Wielki Piątek o. Raniero Cantalamessa, nie jest po stronie wirusa, ale po stronie człowieka i ciągle, z tajemnicą nowego stworzenia, przez tajemnicę Swojego Ciała, będzie szukał drogi, aby dotrzeć do każdego z nas, bo Bóg jest po stronie człowieka. Tylko, czy jeszcze człowiek chce być po stronie Boga? – pytał.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Grzegorza Stachury