Bp Jan Piotrowski na czuwaniu Wspólnot Margaretkowych

W kolejny III piątek miesiąca, 16 grudnia 2016 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się czuwanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, któremu tym razem przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Czuwanie przeżywaliśmy podążając śladami bł. Edmunda Bojanowskiego, który w tym szczególnym czasie patronował naszej modlitwie. Pochylając się nad niezwykłą postacią patrona wspólnie modliliśmy się rozważając Mękę Pańską, a także podążając Drogą Krzyżową. Konferencję przybliżającą nam dzieje bł. Edmunda Bojanowskiego wygłosiły Siostry Służebniczki, które wraz z relikwiami bł. Edmunda przybyły ze Wspólnoty w Skalbmierzu.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Jan Piotrowski. W homilii kielecki ordynariusz zwrócił się do zebranych księży i wiernych przypominając Słowa Chrystusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało, proście więc Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Biskup podkreślił, że to właśnie Wspólnoty Margaretkowe w całej pełni realizują to wezwanie Jezusa do modlitwy o nowe powołania, o kapłanów, siostry zakonne, a także misjonarzy, którzy niosą Dobrą Nowinę na krańce świata. W tym szczególnym czasie przyrzeczenia dożywotniej modlitwy w intencji biskupa Jana oraz swoich kapłanów złożyły kolejne - nowopowstałe Wspólnoty Margaretkowe. Liturgię ubogacił śpiewem Chór Parafii p.w. Św. Idziego w Tczycy oraz p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu dziękując Trójcy Świętej za ten piękny czas spotkania i wspólnej modlitwy, a także prosząc o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele i o uświęcenie kapłanów i osób życia konsekrowanego. Czuwanie zwieńczyło błogosławieństwo lurdzkie oraz modlitwa na zakończenie dnia - Kompleta.

Po zakończeniu Czuwania wszyscy spotkali się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych. Na Czuwaniu obecni byli Kapłani oraz Wierni z Parafii:
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. kan. dr. Grzegorzem Kaliszewskim
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach z ks. Piotrem Bosiem
- pw. Bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie z ks. kan. Leszkiem Dziwoszem
- pw. Wniebowzięcia NMP w Gołczy z ks. kan. Edwardem Kuzką
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Narodzenia NMP w Szreniawie z ks. Robertem Tomasikiem (diecezja sosnowiecka)