Bp Jan Piotrowski na gali wręczenia medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis”

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji kolejny raz przyznała osobom i instytucjom zasłużonym dla misyjnego dzieła Kościoła medale „Benemerenti in Opere Evangelizationis”. Uroczysta gala odbyła się 23 października 2019 r. w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie.

Medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis”, ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji, przyznawany jest w czterech kategoriach: za zasługi w dziele misyjnym; za pomoc modlitewną i duchową misjom; za pomoc materialną i finansową misjom oraz za informację medialną. W każdej z tych kategorii nagroda została wręczona trzem osobom bądź instytucjom.

Pierwsza Kapituła Medalu odbyła się 15 września 2018 r. w Centrum Formacji Misyjnej. Na jej przewodniczącego wybrano Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, a na sekretarza ks. Zbigniewa Sobolewskiego.