Bp Jan Piotrowski: Nie ustawajmy w trosce o misje

„Zachęcam, abyśmy nie ustawali w trosce o misje i wsparli w najbliższą niedzielę postem, modlitwą i ofiarą złożoną do puszek 2032 misjonarzy polskich i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną” – pisze bp Jan Piotrowski w komunikacie odczytywanym dzisiaj w kościołach diecezji kieleckiej.

Komunikat biskupa kieleckiego został wystosowany z racji zbliżającej się II Niedzieli Wielkiego Postu, która – jak przypomina bp Piotrowski – w „Kościele w Polsce jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”.

Biskup wymienia także konkretne dzieła, zrealizowane dzięki pomocy Kościoła w Polsce: „W ubiegłym roku – dzięki ofiarności wiernych w Polsce – Dzieło Pomocy Ad Gentes przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji dofinansowało ponad 140 dzieł na misjach, budowę 5 studni głębinowych w Afryce i budowę szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Tanzanii”.

Zauważa także, że w ciągu całego roku Dzieło udziela systematycznej pomocy finansowej misjonarzom z Polski.

Z diecezji kieleckiej siedmiu księży pracuje na misjach „Ad gentes” – na Jamajce, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Peru, w Kazachstanie i w Brazylii. Ponadto dziewięciu kapłanów ewangelizuje w innych krajach, jako np. wędrowni katechiści czy z ramienia ruchu Focolari. Oprócz księży jeszcze 29 osób pochodzących z diecezji kieleckiej pracuje na misjach.

Powołane przez bp. Jana Piotrowskiego, wieloletniego misjonarza w Peru i Kongu – Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej, wspiera misjonarzy ofiarami i stałą modlitwą, organizuje różne akcje na rzecz misji i popularyzuje wiedzę o posłudze misyjnej.

dzair
tekst za: ekai.pl