Bp Jan Piotrowski odwiedził szpital w Chmielniku

W czwartek, 15 grudnia 2016 r. w szpitalu w Chmielniku odbyło się spotkanie opłatkowe Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego z kapelanami szpitali z diecezji kieleckiej oraz przedstawicielami Służby Zdrowia.

Centralnym wydarzeniem tego spotkania była Msza św., podczas której Ksiądz Biskup poświęcił nową kaplicę szpitalną. Po zakończeniu Eucharystii ks. kan. Franciszek Siarek – proboszcz parafii Chmielnik w otoczeniu szpitalnego personelu poprowadził bp Piotrowskiego do chorych. Te niecodzienne odwiedziny połączone z życzeniami i dzieleniem się opłatkiem bardzo wzruszyły wszystkich odwiedzanych.

Oddanie nowej kaplicy jest dla Dyrekcji, chorych i całej społeczności szpitala niezwykle ważnym wydarzeniem. Atmosfera kończącego się Adwentu i nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nadaje tej okoliczności jeszcze bardziej doniosłe, symboliczne znaczenie. Pod dachem chmielnickiego szpitala, wśród chorych, cierpiących, którzy w szczególny sposób mają swój udział w misji Słowa, które stało się Ciałem, Bóg znajduje swój dom.

Na zakończenie tego bogatego dnia, przy stole wigilijnym Ksiądz Biskup skierował słowa życzeń do Dyrekcji szpitala, Służby Zdrowia i Księży Kapelanów, w których wyraził wdzięczność i uznanie za ich wielkie zaangażowanie na rzecz służby drugiemu człowiekowi.

Ks. Piotr Wojtasiński
WIKARIUSZ W CHMIELNIKU