Bp Jan Piotrowski ofiarował na misje różańce i ornaty od młodzieży bierzmowanej

Pod koniec roku szkolnego - w dniach 20-23 czerwca 2016 r. w Warszawie odbyło się Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy i Misjonarek. Przybyli oni licznie ze wszystkich kontynentów, by podzielić się swoim doświadczeniem pracy misyjnej.

Około 100 osób, księży, zakonników, sióstr zakonnych i świeckich misjonarzy spędziło czas w domowej atmosferze w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Jak podkreślał często ks. kan Jan Fecko, dyrektor Centrum: „To miejsce jest Waszym domem, tu zawsze znajdziecie miejsce dla siebie; tu wszyscy jesteście u siebie”.

W istocie, Centrum Formacji Misyjnej przygotowuje osoby gotowe do wyjazdu do pracy misyjnej od ponad 30 lat. Wielu obecnych na zjeździe misjonarzy podkreślało, że ważne są dla nich te spotkania z przyjaciółmi z tymi, z którymi przygotowywali się do pracy misyjnej.

Ostatniego dnia spotkania uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Jan Piotrowski, biskup kielecki i członek Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W homilii biskup zwrócił się bezpośrednio do misjonarzy i misjonarek: „Drogie koleżanki i koledzy w posłudze misyjnej”, wspominając swe posługiwanie na misjach w Peru i Republice Konga. Zaznaczył za Janem Pawłem II, że każdy, kto prawdziwie spotkał Jezusa w swoim życiu, nie może go zatrzymać dla siebie. Bp Piotrowski nawiązał także do historii CFM, gdzie ponad 30 lat pierwsi uczestnicy roku formacyjnego rozpoczęli czas formacji, przygotowując się do posługi misyjnej. – „Historię tego domu piszą przede wszystkim ludzie. Uprzywilejowanymi świadkami Jezusa Chrystusa są męczennicy, bo oni dotarli do źródła prawdy nie cofają się nigdy” – mówił biskup i życzył misjonarzom nowego zapału, który rodzi się z wiary w Jezusa Chrystusa. – „Bo tylko wiara zakorzeniona w Jezusie Chrystusie nadaje sens naszej misjonarskiej pracy” – podsumował.

Bp Jan Piotrowski ubogacił także misjonarzy i misjonarki darem, który ze sobą przywiózł. Ofiarował zebranych kilkadziesiąt ornatów, kilkaset różańców oraz wiele innych dewocjonaliów i naczyń liturgicznych. Bp Piotrowski zaznaczył, iż są to dary otrzymane od bierzmowanej młodzieży i ich rodziców oraz duszpasterzy diecezji kieleckiej. Ksiądz Biskup doskonale rozumie jak bardzo potrzebna jest pomoc misjonarzom i misjonarkom.

Biskupowi Janowi towarzyszył ks. Łukasz Zygmunt – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji kieleckiej. Niech Bóg napełnia wszystkich misjonarzy i misjonarki swoim pokojem i radością. My ze swej strony zawsze będziemy śpieszyć z pomocą duchową i materialną.