Bp Jan Piotrowski przyjechał do Kielc

Po ogłoszeniu, w sobotę 11 października 2014 r., nominacji biskupa Jana Piotrowskiego na Pasterza diecezji kieleckiej, czekaliśmy na jego pierwszą wizytę w Kielcach. Doszło do niej w dniu 14 października, w godzinach dopołudniowych.

Bp Jan Piotrowski, podczas tych krótkich odwiedzin spotkał się najpierw z bp. Kazimierzem Ryczanem i bp. Marianem Florczykiem. Następnie miało miejsce zapoznanie z pracownikami Kurii połączone z udzieleniem wywiadu mediom diecezjalnym. Stąd bp Jan wraz z towarzyszącymi mu osobami udał się na modlitwę do Bazyliki Katedralnej, a następnie odwiedził Wyższe Seminarium Duchowne oraz spotkał się z kapłanami mieszkającymi w Domu Księży Emerytów.

Była to równocześnie okazja do wstępnego zapoznania się z wizją duszpasterską nowego Pasterza naszej diecezji. Jej treść Ksiądz Biskup Nominat wyraził w wywiadzie udzielonym Radiu eM oraz za pomocą afrykańskiego przysłowia, które powiada, że „Jednym palcem nie umyje się twarzy”. Wskazał w ten sposób na potrzebę działania wychodzącego od więzi z Jezusem i opartego o wspólnotę wspierającą biskupie posługiwanie.

Podczas wizyty ustalona została data ingresu biskupa Jana Piotrowskiego do kieleckiej Bazyliki Katedralnej. Odbędzie się on w sobotę 29 listopada 2014 r. o godz. 11.00. Poprzedzi je kanoniczne objęcie diecezji.

Biskup Jan podziękował również młodzieży zgromadzonej w Busku-Zdroju na IX Ddiecezjalnym Dniu Młodzieży za życzenia, które mógł obejrzeć na YouTube.

Wdzięczni Bogu za dar osoby nowego Pasterza diecezji kieleckiej otoczmy bp. Jana naszą modlitwą.

Ks. Sławomir Sarek

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"