Bp Jan Piotrowski: W nauczaniu Kościoła radio to rzecz cudowna

Prośmy Boga, aby komunikacja społeczna zawsze była skierowana na pełniejsze życie osoby ludzkiej. Karmiła ją prawdą, nadzieją i pokojem – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. w intencji Diecezjalnego Radia eM Kielce.

Podczas Eucharystii w Bazylice Katedralnej, Pasterz naszej diecezji zwrócił uwagę na rolę radia. – W nauczaniu Kościoła to rzecz cudowna, która owocnie ma służyć misji ewangelizacyjnej w naszych czasach. Z tym większą odpowiedzialnością należy korzystać z tego środka komunikacji społecznej po to, aby prowadzić ludzi do źródła prawdy i miłości, jakie odnajdujemy w Bogu – tłumaczył.

W homilii bp Piotrowski nawiązał także do życia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, którego wspomnienie obchodzimy. – Pierwszą ziemią do ewangelizacji jest ludzkie serce, które dzięki Bożemu Słowu może być ewangelicznie urodzajną glebą, chociaż nieprzyjaciel nie schodzi tak łatwo z pola walki, bowiem szatan porywa słowo zasiane w ludzkim sercu, zabiera je i walczy o ludzką duszę. Święty Franciszek Salezy siłę rozumu łączył z żywą wiarą w Pana Boga. Żył w trudnych czasach poreformacyjnych, w świecie niepewnym wiary i nauczania, który wydawał się odchodzić od Pana Boga. Był świetnym mediatorem, łagodnym i cierpliwym polemistą, a konflikty rozwiązywał na drodze dialogu i nawracał w cierpliwej rozmowie – mówił.

Przypomnijmy, że 24 stycznia obchodzimy ponadto Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Został on ustanowiony przez św. Pawła VI. W Kościele w Polsce jest on jednak obchodzony w trzecią niedzielę września.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego