Bp Jan Piotrowski w Piekoszowie przewodniczył obchodom Światowego Dnia Chorego

We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Centralne obchody odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Przewodniczył im Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

– Jest rzeczą oczywistą, że nikt z nas nie pragnie choroby, bólu i cierpienia. Jednak towarzyszą one naszej ludzkiej naturze od zawsze, a więc od pierwszych dni naszego życia. Niezależnie od tego gdzie człowiek mieszka i pracuje, tam choroba i cierpienie mają ten sam gorzki smak i stawiają nam pytanie: dlaczego tak się dzieje? Człowiek szuka odpowiedzi. Jedni znajdują ją w ludzkim fatalizmie, inni w bezlitosnym przeznaczeniu, a my, wierzący w Jezusa Chrystusa, widzimy Boga, który jest miłością. Miłość jest źródłem sensu cierpienia – powiedział bp Jan Piotrowski.

Podczas liturgii udzielił on także sakramentu namaszczenia chorych. Po Eucharystii wierni spotkali się na wspólnym posiłku w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie im. Sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka.

Pozostali biskupi posługujący w diecezji kieleckiej także modlili się dzisiaj z chorymi. Biskup Marian Florczyk przewodniczył Mszy św. w kościele św. Stanisława w Kielcach. Z kolei biskup Andrzej Kaleta odwiedził chorych w Hospicjum w Miechowie.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Chorego w 1992 roku ustanowił św. Jan Paweł II. W tym roku Światowy Dzień Chorego przeżywamy pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” (Rdz 2, 18).

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć