Bp Jan Piotrowski w Szczepanowie: Kochajmy Jezusa Eucharystycznego

Podczas pandemii mamy otwarte kościoły i możemy się modlić. Kochajmy Jezusa Eucharystycznego – mówił w Szczepanowie Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W Sanktuarium św. Stanisława modlono się za rodziny i nauczycieli. W miejscu, w którym urodził się biskup, męczennik i główny patron Polski trwa tygodniowy odpust.

Biskup – misjonarz Jan Piotrowski wspominając swoją posługę w Republice Konga i Peru powiedział, że do dziś pamięta jak ludzie czekali i tęsknili za Eucharystią. - Mimo upływu wielu lat od mojego wyjazdu i kolejnych pokoleń misjonarzy, wciąż ludzie mają nienasycone serca tym Bożym darem - dodał.

Biskup zachęcał wiernych do dawania dziś nadziei, świadectwa i karmienia się Eucharystią.

- W czasach pandemii ciesząc się łaską wiary podejmujmy wysiłek, aby nie umierała w nas nadzieja. Nie rezygnujmy z tego co dobre, a Eucharystia niech dodaje nam siły i odwagi do świadectwa wiary  i ofiary, bowiem tylko jedno i drugie czyni nas prawdziwymi uczniami i misjonarzami Chrystusa - dodał biskup w homilii.

Kustosz sanktuarium ks. Władysław Pasiut wręczył biskupowi Janowi Piotrowskiemu ikonę św. Stanisława.

„Święty Stanisław Szczepanowski – gorliwy czciciel Eucharystii” - to hasło tygodniowego odpustu ku czci św. Stanisława BM.

Główna uroczystość odbędzie się w sobotę, 9 maja. Mszy św. o godzinie 11.00 będzie przewodniczyć Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Transmisja w radiu RDN. W tym roku nie odbędzie się tradycyjna procesja z Kaplicy Narodzenia św. Stanisława do bazyliki.

Codziennie Msze św. są o 8.00 i 18.00, a o 17.30 nabożeństwo majowe. Transmisje można znaleźć na stronie internetowej parafii.

tekst za: diecezja.tarnow.pl