Bp Jan Piotrowski: Wszyscy jesteśmy misjonarzami

„Troska o misje uwiarygodnia nas jako chrześcijan” – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. odprawionej w katedralnej kaplicy Matki Boskiej Łaskawej w intencji Dzieła Misyjnego Kościoła.

W swojej homilii Pasterz Kościoła Kieleckiego zwrócił uwagę na potrzebę pracy misyjnej w dzisiejszym świecie. – „Duch obojętności i niewiary, który charakteryzuje nasze czasy i również wkrada się w nasze chrześcijańskie życie, podpowiada niektórym „Po co dzisiaj misje?”. Przecież Europa i Polska potrzebują również Ewangelii. I nic bardziej mylnego. Blisko 30 lat temu św. Jan Paweł II napisał: Misja Chrystusa powierzona Kościołowi nie została wypełniona do końca. Kiedy patrzymy na świat końca XX w., widzimy niezmierzone horyzonty misji” – tłumaczył biskup Jan Piotrowski.

W słowie skierowanym do wiernych zgromadzonych na porannej Mszy św. bp Piotrowski przypomniał także o powszechnym charakterze misji. – „Święty Jan Paweł II pisał także, że na mocy Chrztu Świętego wszyscy jesteśmy misjonarzami". Modląc się za misje i troszcząc się o tych, których  Kościół posyła jesteśmy w jego sercu” – zauważył.

W diecezji kieleckiej każdy pierwszy piątek miesiąca jest czasem szczególnego wsparcia duchowego i materialnego misjonarzy i krajów misyjnych.

tekst za: em.kielce.pl