Bp Marian Florczyk gościł w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

W 4 Niedzielę Adwentu, 19 grudnia 2021 r. do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie przyjechał z wizytą Ksiądz Biskup Marian Florczyk oraz ks. prałat Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej. Eucharystia o godz. 12.00 była centrum przedświątecznego spotkania.

W homilii bp Florczyk podkreślił istorne myśli z Ewangelii. Najpierw pośpiech Maryi żeby spotkać Elżbietę przeciwstawił samotności, którą dzisiaj nie tylko starsi i chorzy, ale mnóstwo  dzieci i młodzieży boleśnie odczuwa z powodu pandemii.  Słowa ciągle powtarzane w modlitwie różańcowej „błogosławiona jesteś między niewiastami” to nic innego, jak zobowiązanie do zawierzenia Maryi naszej trudnej codzienności w dzisiejszych czasach gdzie brakuje nadziei i często smutek doskwiera.

Radosnymi słowami błogosławieństwa Maryi „która uwierzyła” Pasterz zachęcił do pytań w sumieniu – jaka jest nasza wiara? Czy zewnętrzne przygotowania do Bożego Narodzenia nie zagłuszyły oczekiwania serc na przeżycia duchowe.

Na zakończenie odbyła się ceremonia błogosławieństwa figurki Dzieciątka Jezus przeznaczonej do nowej szopki bożonarodzeniowej. W życzeniach świątecznych nie brakło szczerych słów wdzięczności dla Księdza Biskupa Mariana za kielich mszalny, który złożył w darze do kaplicy Domu dla Niepełnosprawnych.

I.K.